Bu 3 veriye göre PEPE Temmuz'a kadar yüzde 70 artabilir

Pepe (PEPE), 0,00001300 dolar civarında yerel bir düşük seviyeye ulaştıktan iki gün sonra %17,85 arttı ve şu anda 0,00001340 dolardan işlem görüyor.

PEPE/USDT Günlük Fiyat Tablosu. Kaynak: TradingView

Bu toparlanmaya işlem hacimlerindeki artış da eşlik ediyor, bu da yatırımcılar arasında güvenin arttığını gösteriyor. bu da yükseliş ivmesini daha da artırabilir.

En az üç gösterge PEPE için güçlü bir yükseliş görünümüne işaret ediyor ve memecoin'in Haziran ayı sonuna kadar %50'lik önemli bir fiyat artışı görebileceğini gösteriyor.

PEPE'de yükseliş formasyonu

11 Haziran itibarıyla PEPE fiyatı, yükselen takoz formasyonunun alt trend çizgisi civarında seyrediyordu; bu durum, mevcut fiyattan yaklaşık %70 artışla 0,00002661$ civarındaki üst trend çizgisine doğru olası bir toparlanmanın mümkün olduğunu gösteriyor.

PEPE/USDT Günlük Fiyat Tablosu. Kaynak Ticaret Görünümü

Yükselen takozlar genellikle fiyat, işlem hacmindeki artışla birlikte alt trend çizgisinin altına düştüğünde çözülür ve bu da önemli bir düşüşe yol açar. Ancak PEPE'nin trend çizgisinden toparlanmaya devam etmesi, böyle bir kırılmanın olası olmadığını gösteriyor.

Takozun alt trend çizgisi yakınındaki iki kritik destek seviyesi bu potansiyel yükselişi destekliyor: 50 günlük üstel hareketli ortalama (50 günlük EMA; kırmızı dalga) ve 1,0 Fibonacci geri çekilme çizgisi.

Bununla birlikte, bu destek kombinasyonunun altında bir kırılma, kırılma noktasına bağlı olarak Haziran sonu veya Temmuz ayında 0,00000283 $ ile 0,00000642 $ arasında değişen olası aşağı yönlü hedeflerle birlikte bir düşüş senaryosunu tetikleyebilir.

Balinaların birikmesi piyasanın güvenini gösteriyor

PEPE piyasası, büyük yatırımcıların devam eden birikim ve tutma davranışları nedeniyle yükseliş sinyalleri veriyor.

En büyük 1 milyar veya daha fazla PEPE sahiplerinin elindeki PEPE arzının yüzdesi nispeten sabit kalıyor ve %96,02 civarında seyrediyor. Bu, büyük yatırımcıların Haziran ayı fiyat düzeltmesi sırasında pozisyonlarını önemli ölçüde değiştirmediklerini gösteriyor.

Pepe, 1 milyon token'lık sonsuz bakiyeye sahip olan arzı kuruluşlar arasında dağıt. Kaynak Santimento

Fiyat düşüşü sırasında 10-100 milyon PEPE ve 1-10 milyon PEPE'ye sahip olanlar da dahil olmak üzere daha küçük Pepe sahiplerinin aktif birikimi, perakende yatırımcılar arasında daha fazla katılım ve güvene işaret ediyor.

Genel olarak bakıldığında, küçük ve orta ölçekli Pepe sahiplerinin artan yüzdesi, pazar ilgisinin ve stratejik birikimin arttığını ve Haziran ayına ilişkin yukarı yönlü beklentilerin arttığını gösteriyor.

Fed'in faiz kararı yaklaşıyor

PEPE'nin Haziran sonuna kadar %50'lik bir yükseliş potansiyeli, Federal Rezerv'in Eylül ayında faiz oranlarını düşürebileceği beklentileriyle destekleniyor.

UBS baş stratejisti Bhanu Baweja, ABD'de işsizlik oranının bir önceki aydaki %3,9 seviyesinden Mayıs ayında %4'e yükselmesi nedeniyle Fed Başkanı Jerome Powell'ın faiz oranlarını beklenenden daha erken düşürme seçeneğini elinde tutacağını söyledi.

Tahvil yatırımcıları Eylül ayında 25 baz puanlık (bps) faiz indirimine ilişkin bahislerini de artırdı ve 12 Haziran'daki Federal Açık Piyasa Toplantısı Komitesi (FOMC) öncesinde oranlar bir ay önceki %48,6'dan %50'ye yükseldi.

Bu beklentiler, FOMC toplantısı öncesinde Hazine getirilerinin keskin bir şekilde düşmesine neden olurken, gösterge 10 yıllık tahvil getirisi bir günde 180 baz puan düştü.

ABD 10 yıllık günlük performans tablosu. Kaynak: TradingView

Düşük tahvil getirileri, kripto para birimleri gibi riskli, getirisi olmayan varlıkları tutmanın fırsat maliyetlerini artırır. Bu durum yatırımcıların haziran ayında Pepe, Dogecoin (DOGE), Bonk (BONK) ve diğerleri gibi daha riskli mecoinlere olan iştahını artırabilir.

Bu yazı yatırım tavsiyesi veya tavsiyesi içermemektedir. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir