Akbank gençlerin her adımında yanında – GÜNDEM

İnsan odaklı sürdürülebilirlik yaklaşımını benimseyen Akbank, gençlerin geleceğin becerilerine hazırlanmalarına, potansiyellerini keşfetmelerine ve hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak amacıyla çok sayıda projeyi hayata geçiriyor. Akbank, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlayarak gençlere olan güvenini ve onların gelişim yolunda onlara eşlik etme kararlılığını bir kez daha vurguladı.

Gençlere yönelik öğrenme ve gelişim topluluğu: Akbank Gençlik Akademisi

Akbank, Akbank Gençlik Akademisi çatısı altında gerçekleştirilen eğitim ve etkinliklerle üniversite öğrencilerinin yeni nesil beceriler kazanmalarına destek olmaktadır. Akbank Gençlik Akademisi, son 3 yılda Türkiye'deki 208 üniversiteden 145 bini aşkın gence eğitim, mentorluk ve deneyim olanağı sağladı. Katılımcıların yüzde 50'den fazlası kadın öğrencilerdi.

Becerilere Giriş 101 eğitimlerine Microfon iş birliğiyle devam eden Akbank Gençlik Akademisi, farklı paydaşlarla birlikte teknoloji, analitik, tasarım, finans, inovasyon ve girişimcilik gibi farklı alanlarda yapılandırılmış beceri geliştirme programları da hayata geçiriyor. Akademi ayrıca genç kadınların teknolojideki temsilini artırmak için yazılım ve veri bilimi gibi teknoloji odaklı programlar da yürütüyor.

Yenilikçi düşünce liderlerini destekleyen Akbank Düşünce Kulübü programı 15. yılında da faaliyetlerine devam ediyor. Her yıl programa katılan 10 genç o yılın temasına ilişkin projeler üretirken; Kazanan projenin sahibi Harvard Yaz Okulu'nda çalışıyor. Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek Akbank Kampüs İçi yarışmasında üniversite kulüplerinin genç üyeleri Sürdürülebilirlik ve sosyal etki, İnovasyon ve girişimcilik ile Dijital ve teknoloji sektörlerinden birinde projeler üretecek. İlk üçe giren kulüpler eğitim ve maddi destekle ödüllendiriliyor.

Akbank Güzel Yarınlar hareketi depremden etkilenen gençlerle umutlu yarınların temellerini atmaya devam ediyor

Akbank'ın, Toplum Gönüllüleri Vakfı işbirliğiyle depremden etkilenen bölgelerdeki gençleri geleceğe hazırlamak amacıyla başlattığı Akbank Güzel Yarınlar hareketi, gençlerin geleceklerini şekillendirecek ve onlara yol gösterecek geniş bir yelpazede eğitimler sunuyor. Akbank Gençlik Akademisi, inovasyondan girişimciliğe, siber güvenlikten yapay zekaya kadar gençlerin ilgisini çekecek konularda atölye çalışmaları ve eğitim programları düzenlemektedir. Akbank Sanat'ın interaktif atölyeleri gençlerin yaratıcılıklarını geliştirmelerine olanak sağlıyor. Akbank Güzel Yarınlar Hareketi Şu ana kadar 6 bine yakın gence ulaşıldı. Gaziantep ve Malatya'da devam edecek projede 10 bin gence ulaşılması hedefleniyor.

Gençlere yönelik değil, gençlere yönelik tasarlanmış bir program: Akbank Burs Programı

Akbank'ın gençlerle daha iyi bir dünya ve iş ekosistemi tasarlamak amacıyla öğrenen bir topluluk olarak hayata geçirdiği Akbank Burs programının üçüncü dönemi, 21.000'i aşkın başvurunun ardından 20 gençle devam ediyor.

Öğrenmenin ve dönüşümün iletişim ve nesiller arası aktarımla mümkün olduğu yaklaşımıyla hayata geçirilen tersine mentorluk modülünde gençler, Akbank liderlerine mentorluk yaparak “yapıcı uyumsuzluk”, “toplumsal etki”, “işyerinde mizah” konularını öğreniyor. ”, “yeni nesil liderlik” ve “çalışma hayatı”. gibi çok farklı konularda birbirlerinden bilgi ediniyorlar. Akbank'ın gençleri ve liderleri birebir görüşmelerle network kurarken, bugün geleceğin kurumsal hayatını birlikte şekillendiriyorlar.

Gençler “Şehrin İyi Hali” ile iyilik yapmak için harekete geçiyor

“İnsan için, hepimiz için sürdürülebilirlik” vizyonuyla çalışmalarını sürdüren Akbank, gençlerin toplumsal sorunlara gönüllü olarak çözüm üretmelerine ve bireysel güçlerini güçlendirmelerine olanak sağlayan Şehrin İyi Hali projesiyle gençler ile STK'ları buluşturmaya devam ediyor. gelişim. Şu ana kadar 22 bini aşkın üniversite öğrencisi, Şehrin İyi Hali kapsamında topluma faydalı projelere katkı sağladı. Gönüllü projeler gençlerin liderlik becerilerini ve sorumluluk duygularını geliştirirken empati geliştirmelerine de yardımcı oluyor.

Gençlerin yaratıcılığı Akbank Sanat'la gelişiyor

2024 yılında 30. yılını geride bırakan Akbank Sanat, her yıl 700'ün üzerinde etkinlik düzenleyerek başta genç sanatçılar olmak üzere farklı disiplinlerden sanatçılara destek veriyor.

Gençlik girişimleri Akbank'la büyüyor

Girişimcilik ekosisteminin güçlü bir destekçisi olan Akbank, gençlerin hayata değer katan girişim ve fikirlerine de destek vermektedir. Akbank'ın bu kapsamda yürüttüğü faaliyetler arasında Endeavor Türkiye işbirliğiyle oluşturulan startup hızlandırma programı Boost The Future ve Case Campus ile imece işbirliğiyle oluşturulan Akbank Hackathon yer alıyor.

Akbank, gençlere değer yaratmaya ve hayallerini gerçekleştirmelerine destek olmaya devam edecektir.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir