AKP koridorlarında söylenenler dışarı sızdı: “Radikal adımlar atılmazsa sonumuz gelebilir” – Son Dakika Siyaset Haberleri

Siyasi gündem yeni anayasa tartışmalarına odaklansa da; AKP içinde hâlâ yerel seçim yenilgisi konuşuluyor.

Gazete vitrini yazarı Nuray BabacanHabere göre AKP koridorlarında dolaşan söylentiler partinin geleceğine dair sorularla dolu.

“HALKTAN UZAKSINIZ”

Babacan'ın yazısına göre; Erdoğan'ın beğendiği anketler hiç olumlu şeyler söylemiyor. baba “AKP: “Nerede yanlış yaptık?” diye sordu: “Kendinizi halktan ayırdınız, halka zulmettiniz” “Cevapını aldı” diye yazdı.

Yazının ilgili bölümleri şu şekilde:

“Yerel seçimlerde yenilgi sürprizini üzerinden atan iktidar partisi, hatalarını doğrulamak için özel bir çalışma yaptırdı. Araştırma yapılmadan da ortaya çıkan durum, kamuoyu tarafından bir kez daha doğrulandı. Araştırmanın sonuçları Temel nedenin ekonomik kriz olduğunu ortaya koyan ve “partinin halkla bağlantısının kesildiği” yönündeki bulgu net bir mesaj olarak görüldü.

AKP yönetimi kongreye giden süreçte sürüklendiği girdaptan çıkmak için öneriler hazırlamaya çalışıyor. Kötü yönetimin sonuçları ve yapılması gerekenler belliyken, kamuoyu yoklamalarına dayanan yönetim, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a çok aşamalı bir rapor sunmaya hazırlanıyor.

Partinin Stratejik Konseyi, herkesin bildiği gerçekleri son toplantısında sunulan araştırmalarla bir kez daha karşılaştırdı. Araştırmada vatandaşların yüzde 55'inin AKP'ye oy vermeme nedeni olarak kötü ekonomi ve yüksek hayat pahalılığını gösterdiği ortaya çıktı. İkinci büyük manşet ise “Partinin Halkla Bağlantısı Kesildi” idi. Emeklilerin ve düşük gelirlilerin durumu da ilk üç sırada yer alıyor. “Kamuoyu yoklamasında önemli bir husus da CHP'nin hâlâ oylarını koruyarak AKP'nin önünde yer almasıydı.”

“RADİK ADIMLAR ATILMASI GEREKİYOR”

“Parti liderleri arasında radikal adımlar atılmazsa AKP'nin sonunun geleceğini savunanlar var. Perde arkasında değişmesi gerekenin bireyler değil zihniyet ve anlayış olduğunu söylüyorlar. Ekip Genel Merkezi ayrıca SETA gibi kuruluşlardan ve bazı STK'lardan da görüş alarak atılacak adımlara ilişkin “İşe yarıyor” manşetlerini oluşturdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir