Alman postanesi mektup göndermek için iç hat uçuşlarını kullanmayı bıraktı

Alman Posta İdaresi, 63 yıldır uygulanan hava posta taşımacılığına son verdi. Bu adımla karbondioksit emisyonunun yüzde 80 oranında azalması bekleniyor.

REKLAM

Alman Posta İdaresi (Deutsche Post) artık mektup taşımak için iç hat uçuşlarını kullanmayacak.

Eurowings ve Lufthansa'ya ait Tui Fly tarafından işletilen, kuzey ve güney Almanya arasında mektup taşıyan son uçaklar, 63 yıl sonra Stuttgart-Berlin, Hannover-Münih ve Hannover-Stuttgart rotalarında 28 Mart'ta kaldırıldı.

Bu destinasyonlar arasındaki mektuplar artık karayoluyla taşınacak. Dolayısıyla bu rotalardaki ulaşımdan kaynaklanan karbondioksit emisyonları %80'den fazla azaltılacak.

Deutsche Post'un bu adımın ardındaki kararı, maliyetleri düşürmek ve karbon ayak izini azaltmaktır.

İklim değişikliğinin etkisi

Almanya'daki ana şirket DHL Group'un posta ve paket bölümünün operasyon sorumlusu Marc Hitschfeld, “İklim değişikliği zamanlarında, Almanya içinde mektuplar için havayolu postası artık haklı gösterilemez” dedi. dedi.

Aralık ayında Alman hükümeti tarafından kabul edilen ve hâlâ parlamento onayına ihtiyaç duyan yasa tasarısı, Deutsche Post'un hızlı mektup teslimatı üzerindeki baskıyı azaltarak maliyetleri düşürmesine olanak tanıyacak.

Şu anda Posta Hizmetinin mektupların en az %80'ini postaya verildikten sonraki iş gününde teslim etmesi gerekmektedir.

Yeni kurallara göre mektupların %95'i üçüncü iş gününde teslim edilecek.

Almanya'da yurt içi posta uçuşları Eylül 1961'de başladı. 1990'ların ortasından bu yana hem hava yoluyla taşınan posta hacmi hem de hizmet verilen varış noktalarının sayısı önemli ölçüde azaldı.

Karayolu veya demiryolu taşımacılığı daha hızlı olmadığı sürece, AB içindeki postaların çoğu uçakla gönderilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir