Amerikan başkanının sesini yapay zekayla taklit edenlere ceza – Son Dakika Bilim Teknoloji Haberleri

Siyasi danışman Steven Kramer, sahte kimlikler oluşturmak ve seçmenleri aldatmak için teknolojiyi kullanmakla suçlanıyor. Federal İletişim Komisyonu, Kramer'e “Arayan Kimliği Yasası” uyarınca 6 milyon dolar para cezası verdi ve Kramer'in aramaları yaptığı Lingo Telecom şirketine de 2 milyon dolar para cezası verdi.

13 SUÇTAN YARGILANDI

Kramer'ın ayrıca, 23 Ocak'ta düzenlenen New Hampshire ön seçimleri öncesinde binlerce seçmene Biden'ı taklit eden yapay zeka tarafından oluşturulan otomatik aramalar nedeniyle “seçmen baskısı” da dahil olmak üzere 13 suçlamayla yargılanması istendi.

Eyalet Başsavcısı John Formella konuyla ilgili olarak ABD medyasına yaptığı açıklamada, New Hampshire seçimlerinin “yasadışı müdahalelerden uzak kalmasını” sağlamaya kararlı olduğunu söyledi.

Kramer'in davası 5 Haziran'da başlayacak. New Hampshire'da seçmeni bastırma suçu 3,5 ila 7 yıl hapis cezası gerektirirken, bir adayın kimliğine bürünerek dolandırıcılık yapmak bir yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılıyor.

Şubat ayında Associated Press'e (AP) yaptığı açıklamada Kramer, sahte otomatik aramaların arkasında olduğunu itiraf etti ve kararında seçmenleri etkilemeye çalışmadığını, yalnızca potansiyel tehlikeler konusunda halka bir uyandırma çağrısı göndermek istediğini söyledi. yapay zeka.

Kramer'in Ocak ayında Biden kılığına girdiği yapay zeka tarafından oluşturulan otomatik çağrılarda, New Hampshire sakinlerine başkanlık ön seçimlerine katılmalarına gerek olmadığı ve oylarının Kasım ayında yapılacak başkanlık seçimlerinde fark yaratacağı söylendi. 5, ön seçimlerde değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir