Bakan Uraloğlu'ndan helikopter kazasına ilişkin açıklama: “İhbar sisteminin olmadığı görüldü” – Son Dakika Siyaset Haberleri

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ve beraberindeki heyetin hayatını kaybettiği Ankara'daki helikopter kazasına ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Uraloğlu, şunları söyledi: “Helikopterin düştüğü bölge deniz ve hava arama kurtarma sorumluluk sahamız içerisinde olduğu için tüm hava ve deniz araçlarının sinyallerini takip ediyoruz. İran tarafı ama ne yazık ki sinyal sistemi muhtemelen kapalıydı.” “Helikopterde o sinyal sisteminin olmadığını tespit ettik çünkü o sinyaller mutlaka üzerimize düşecekti ama durum böyle değil” dedi. dedi.

“İran halkına başsağlığı diliyorum”

İran'dan aldıkları bilgilerle Milli Savunma ve İçişleri Bakanlıkları, Genelkurmay Başkanlığı ve Afet ve Acil Durum Yönetim Müdürlükleri ile gerekli işbirliklerini yaparak sürece katkı sağlamaya çalıştıklarını vurgulayan Uraloğlu, şöyle konuştu: “Bu kazalar gerçekten üzücü. Bu da havacılık güvenliğinin ve navigasyon araç güvenliğinin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor: “Her şeye rağmen hava koşullarının dikkate alınması gerektiği sonucunu çıkarabiliriz. Sayın Reisi'ye Allah'tan rahmet diliyor, İran halkına başsağlığı diliyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir