Binance 200 milyon kullanıcıya ulaştığını duyurdu

Günlük hacim bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, 8 Haziran'da küresel 200 milyon kullanıcıya ulaştığını duyurdu.

Binance borsasının açıkladığı rakam bağımsız kaynaklarca doğrulanmasa da başka hiçbir kripto para alım satım platformu bu kadar yüksek kullanıcı sayısına sahip olduğunu beyan etmedi.

Binance, sosyal medya paylaşımında 200 milyon kullanıcıya ulaştıktan sonra gelecek hedefini 1 milyar (dünyadaki sekiz kişiden biri) olarak belirlediğini duyurdu.

Kaynak: Binance.

Resmi hesabın yayınladığı Post X'te şu ifadelere yer verildi:

“Bugün 200 milyonu kutluyoruz ve bunların hepsi sizin sayenizde! Desteğiniz, 1 milyar kullanıcıya uzanan yolculuğumuzun atan kalbidir. Hikayemizin yıldızları sizlersiniz!”

2022 itibarıyla Binance'in yalnızca 130 milyon civarında kullanıcısı vardı. Borsa, 2023 yılında 40 milyon kullanıcı ekleyerek toplam kullanıcı sayısını 170 milyona çıkardı. O zamandan beri, 2024'ün ilk altı ayında en az 30 milyon kişi daha eklendi. Bu, trendlerin hem şirket hem de sektör için aynı kalacağını varsayarsak, Binance'in 2026 yılına kadar 300 milyon kullanıcıya ulaşma yolunda ilerlemesini sağlıyor.

İle ilgili: Güçlü İş Verileri Bitcoin'i 70.000 Doların Üzerinde Tutacak mı?

Triple-A araştırmasına göre küresel kripto para yatırımcı tabanı, 2023'teki 420 milyon kullanıcıdan 142 milyonluk bir artışla 2024'te 562 milyon kişiye ulaşacak. Bu rakamlar, Binance kullanıcılarının küresel kripto para birimi kullanıcı tabanının yaklaşık %36'sını oluşturduğunu gösteriyor.

Binance'in 200 milyon kullanıcıya ulaşması, şirket için yeni bir kripto para birimi rekorunun hemen ardından geldi. Cointelegraph'ın Mart ayındaki haberine göre, Binance'in gözetim altındaki kullanıcı varlıkları toplam 100 milyar dolara ulaştı. Bu, kullanıcı başına ortalama 500 ABD doları tutarında varlık anlamına gelir.

Şirketin hukuki sorunları da büyük ölçüde arka planda kaldı. Kurucu ve eski CEO Changpeng “CZ” Zhao dolandırıcılık suçlamasıyla dört ay hapis cezasına çarptırılmış olsa da Binance nispeten zarar görmemiş görünüyor.

CZ'nin yaptıklarından dolayı özür dilediği ve cezasını Kaliforniya'daki minimum güvenlikli bir tesiste çektiği biliniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir