Binance, USDT'yi TON ekosistemine entegre ediyor

Binance, Tether'in (USDT) Toncoin ağına başarılı bir şekilde entegre edildiğini duyurdu.

Binance'in açıklamasına göre 21 Haziran'dan itibaren kullanıcılar Toncoin ağına USDT yatırıp çekebilecek.

“Binance, Tether'in (USDT) Toncoin ağına entegrasyonunu tamamladı. Para yatırma ve çekme işlemleri artık açık.”

Ne bilmek istiyorsun

Entegrasyon, Binance kullanıcılarına stabilcoin likiditesini Ton Network blok zincirine taşıma konusunda daha fazla esneklik sağlıyor.

Bu hamlenin işlem hızını artırması, ücretleri düşürmesi ve USDT işlemlerinin işlenmesi için uygun bir yöntem sağlaması bekleniyor.

Kullanıcıların, Binance'in resmi duyurusunda yer alan bağlantılar aracılığıyla Toncoin'de kendilerine atanan token yatırma adreslerini ve akıllı sözleşme adreslerini kontrol etmeleri önerilir.

Gelecekteki uyumluluk etkileri

Binance USDT'nin Toncoin'e entegrasyonu, Avrupa Ekonomik Alanı'nda (AEA) beklenen düzenleyici değişiklikten önce gerçekleşti.

Değişiklikler, USDT gibi yetkisiz stabilcoinleri CryptoAsset Markets (MiCA) düzenlemeleri kapsamında belirli kısıtlamalara tabi tutacak.

Binance, duyurusunda, uyumluluk sağlamak ve yaklaşan kripto faaliyetlerinde olası aksaklıkları önlemek için kullanıcılara bu değişiklikler hakkında bilgi sahibi olmalarını tavsiye etti.

Kripto para borsası Uphold kısa süre önce kullanıcılara, Avrupa Birliği'nin MiCA düzenlemeleri nedeniyle USDT ve diğer beş stablecoin'i 1 Temmuz'a kadar listeden çıkaracağını duyurdu.

Diğer beş stabilcoin arasında Dai (DAI), Frax Protokolü (FRAX), Gemini Dollar (GUSD), Pax Dollar (USDP) ve TrueUSD (TUSD) yer alıyor.

Telegram ve tonlarca blockchain

Son haberlerde, Telegram kurucusu Pavel Durov, popüler sosyal medya platformundaki çıkartmaları ve emojileri tokenleştirmek için TON blok zincirini kullanmayı planladığını duyurdu.

Durov, bu yıl Dubai'de düzenlenen Token2049'da yaptığı konuşmada, blockchain teknolojisinin temelini oluşturan gizlilik ve özgürlüğün önemine dikkat çekti.

Durov, USDT entegrasyonu ve reklam geliri paylaşımı seçenekleri de dahil olmak üzere Açık Ağ (TON) blok zincirinde Telegram özellikleri oluşturma hedeflerini özetledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir