Binance'in başı bu kez Kanada ile dertte

Kripto para borsası Binance, Kanada'da yeni bir toplu davayla karşı karşıya kaldı; davacılar, şirketin yerel menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiğini iddia ediyordu.

Ontario Yüksek Adalet Divanı, 19 Nisan'da Binance'in kripto türevlerini perakende yatırımcılara kayıt olmadan sattığını iddia eden toplu davada bir iddianame sundu.

Christopher Lochan ve Jeremy Leeder tarafından temsil edilen davacılara göre Binance, Ontario Menkul Kıymetler Yasası'nı (OSA) ve federal yasaları ihlal ederek kripto türevleri sattı.

Davada, zararın tazmini ve yasa dışı türev işlemlerin iptali amaçlanıyor.

Davacılar, Binance web sitesinin on binlerce Kanadalı kullanıcısının kripto para türevlerine yatırım yaptığını iddia etti.

Sertifika talebinde, “Buradaki kripto para birimi türev tüccarlarının çok sayıda perakende yatırımcıyı içerdiğini belirtmek ilginçtir” ifadesi yer alıyor ve Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu'na (OSC) göre, Kanadalı kripto para birimi sahiplerinin %50'sinden fazlasının en az 5.000 $'ı var. Market. .

Binance'e karşı açılan en son toplu dava, kripto para borsasının Haziran 2021'de OSC'nin şirkete “Bu ticareti durdurma bildirimine uyulmaması üzerine, yeni mahkeme belgesine uyulmaması üzerine” bir uyarı yayınlamasının ardından Ontario'daki faaliyetlerini durdurduğunu duyurmasından birkaç yıl sonra geldi. : “OSC, 2022'nin başlarında Davalılara ticareti durdurma emri talep etme niyetini bildirdi” dedi.

Binance'in Mayıs 2023'te Kanada'dan ayrılacağını açıklamasının ardından bile yerel yetkililer borsaya baskı yapmaya devam etti. Mahkemenin önergesinde “OSC'nin sanıklar hakkındaki soruşturması devam ediyor” ifadesi yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir