Bir daha miting olmayacak mı?

Kripto analistlerine göre bugün piyasayı yönlendiren güçlü bir hikaye yok. Bu nedenle altcoinlerde büyük artışlar bugün pek olası görünmüyor.

10x Research araştırma başkanı Markus Thielen, Cointelegraph'a şunları söyledi: “Taktiksel fırsatlar mevcut olsa da, 100x getiri dönemi sona erebilir.”

Thielen, piyasanın 2024'te bir altcoin rallisi beklediğini, ancak “bireysel katılımın düşük kaldığını ve kripto para dışı yatırımcıların ilgisini çeken çok az yeni proje bulunduğunu” belirtti.

Thielen, önceki altcoin boğalarının daha fazla para çeken “farklı özelliklere” sahip olduğunu ancak bu döngüde “daha sıkı sermaye gerekliliklerinin, daha düşük toplam değer kilitli ve daha az risk sermayesi yatırımı ile birlikte” görüldüğünü paylaştı.

“Geçen döngüde, kripto para birimlerinin geleneksel finansal sistemlerin yerini alabileceği anlatısı geniş çapta benimsenmişti, ancak bu döngünün anlatıları daha geçici ve önemli bir destekten yoksun.”

Bu haftanın başlarında Solana merkezli memecoin GameStop (GME), Keith Gill'in yaklaşık üç yıldır ilk kez hesabından “Kükreyen Kitty”yi yayınlamasının ardından %2.727 arttı.

Kaynak: CoinMarketCap

MN Trading kurucusu Michael van de Poppe, 16 Mayıs'taki gönderisinde çoğunlukla altcoinlerden oluşan bir portföyün “nispeten yüksek” bir risk temsil ettiğini söyledi.

“Bu portföyün dezavantajı nedir? Şu anda, 1-2 hafta içinde toplam yatırımda yaklaşık %20'lik bir düşüş gördüm.”

Van de Poppe, riske rağmen yakın zamanda tüm Bitcoin'ini (BTC) sattığını ve altcoinlere geçiş yaptığını söyledi.

Kripto para yatırımcısı Fabio Andreatta “altcoin'de bir ralli bile olacağından” şüpheli.

Van de Poppe'nin X gönderisine yanıt veren Andreatta, “Yaptığınız tek şey riski artırmak” dedi.

“Bitcoin'i aşmak pek mümkün değil. Çoğu altcoin bir daha asla zirveye ulaşamayacak.”

TradingView verilerine göre Bitcoin'in hakimiyeti son yedi günde %2,12 artarak 56,05'e ulaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir