Bitcoin bu direnci kırarsa ralli başlayabilir

Bitcoin fiyatı 67.500 dolar seviyesinin önemli ölçüde üzerinde kalmayı başarırsa, tüm zamanların en yüksek seviyelerine giden yol açılabilir.

10x Araştırma Direktörü Markus Thielen'in 20 Mayıs tarihli raporuna göre 67.500 dolar seviyesi Bitcoin (BTC) için önemli bir direnç çizgisini temsil ediyor.

Thielen şu sözleri söyledi:

“Bitcoin ETF modelimizin öngördüğü bir senaryo, 67.500 doların üzerinde bir kırılma tüm zamanların en yüksek seviyelerine yol açabilir.”

Tahminler, Bitcoin'in önemli bir toparlanma kaydedip 66.000 doları aşmasının ardından geldi. TradingView'e göre dünyanın en iyi kripto para birimi geçen hafta %7,3'ten fazla kazanç elde etti.

BTC/USDT, günlük grafik. Kaynak: TradingView

Thielen, geçen haftaki toparlanmanın Bitcoin fiyatı için umut verici bir işaret olduğunu ekledi:

“Bitcoin ETF modelimizin öngördüğü bir senaryo, 67.500 doların üzerinde bir kırılma tüm zamanların en yüksek seviyelerine yol açabilir.”

Dune'a göre, ABD spot Bitcoin Borsa Yatırım Fonlarından (ETF'ler) gelen net girişler art arda ikinci haftada da pozitif kalmayı sürdürdü. Bu rakam önceki haftaki 413 milyon dolardan yarı yarıya düştü.

Bitcoin ETF net akışları, 6 Mayıs'ta başlayan haftadan önce art arda üç hafta boyunca negatifti.

Bitcoin ETF net akışları, haftalık, Kaynak: Dune

ETF'lerden gelen kurumsal girişler, BTC fiyatının toparlanmasında önemli bir rol oynadı.

Ancak Bitcoin 67.500 dolar seviyesinde önemli bir dirençle karşı karşıya. CoinGlass'a göre potansiyel bir hamle, tüm kripto para borsalarında kaldıraçlı kısa pozisyonlarda yaklaşık 300 milyon doların tasfiye edilmesine yol açacak.

Bitcoin değişimi yerleşim haritası. Kaynak: CoinGlass

Tether'in yayınladığı yeni USDT, Bitcoin'in fiyatını artırabilir

Popüler kripto analisti Rekt Capital'in 16 Mayıs tarihli X gönderisine göre, aylık grafikte Bitcoin önemli bir direnci desteğe dönüştürdü ve bu da daha fazla yükseliş momentumunun işareti olabilir.

BTC/USD, 1 aylık grafik. Kaynak: Rekt Capital

Hareket, Tether'in 17 Mayıs'ta 1 milyar dolar değerinde Tether USD (USDT) basmasıyla yıllık toplamı 31 milyar dolara yeni stabilcoin arzına getirdiğinde geldi.

Lookonchain'in 17 Mayıs tarihli gönderisine göre, yeni basılan USDT, Bitcoin fiyatının 27.000 dolardan 73.000 dolara çıkmasının ana nedenlerinden biriydi:

Yeni basılmış USDT'yi içeren Bitcoin grafiği. Kaynak Lookonchain

Tether, Bitcoin'in büyümesine doğrudan katkıda bulunabilir. Şirket, stabilcoin destekli işini çeşitlendirmek için net kârının %15'ini Bitcoin'e yatıracağını söyledi.

Bitinfocharts'a göre Tether, 31 Mart'ta 618 milyon dolar değerinde 8.888 BTC satın aldı. Stablecoin ihraççısı, dünyadaki yedinci en büyük Bitcoin sahibi haline geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir