Bitcoin'de alım fırsatı var mı?

Bitcoin vadeli işlem fonlama oranları (kısa ve uzun pozisyonlar arasındaki periyodik ödemeler), piyasa analistlerine göre Bitcoin için gelecekte “premium satın alma fırsatları” sunabilecek potansiyel bir fiyat düzeltmesinin sinyalini verebilir.

Zincir içi analiz firması CryptoQuant'tan bir analist, 3 Nisan'da X hakkında bir gönderi paylaştı. postadaRekor Bitcoin vadeli işlem fonlama oranlarının “güçlü yükseliş eğilimine” işaret ettiğini bildirdi.

Vadeli işlem fonlama oranları, yatırımcıların sürekli vadeli işlem sözleşmesinin fiyatı ile BTC'nin spot fiyatı arasındaki farka dayalı olarak birbirlerine ödedikleri periyodik ödemelerdir.

Bitcoin vadeli işlem fiyatları spot fiyatların üzerinde işlem görürse, uzun pozisyonlar kısa pozisyonlara fonlama oranı öder. Tersine, eğer vadeli işlem fiyatı spot fiyatın altında işlem görürse, açığa satış yapanlar uzun pozisyonlara finansman oranı öderler.

Bitcoin fonlama oranları. Kaynak: Kripto miktarı

Ancak 'Crypto SunMoon' analisti, “tarihsel olarak bu tür bir iyimserliğin fiyat düzeltmelerinden önce geldiğini” belirtti ve şunu ekledi:

“Sonraki bir düşüş en iyi satın alma fırsatını temsil edebilir.”

CryptoQuant analisti “Maartunn” da Coinbase Premium'da bir artış gözlemledi ve bunun “ABD kurumlarının aktif olarak Bitcoin satın aldığının bir işareti” olduğunu söyledi. Bu prim Coinbase ile küresel borsalar arasındaki fiyat farkıdır.

Bu haftanın başlarında, kripto türev sağlayıcısı Greeks Live, Bitcoin'in devam eden düşüşünün “kripto para piyasasını önemli ölçüde düşürdüğünü, piyasada paniğin yayıldığını ve vadeli işlemlerin prim seviyelerinin düştüğünü” bildirdi. söz konusu.

BTC geçen hafta neredeyse %9 düştü ve 2 Nisan'da 65.000 doların biraz altına düştü. IG pazar analisti Tony Sycamore'a göre şu anda 14 Mart'ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73.738 doların %10,5 altında ve daha da düşebilir.

Analist bunu 4 Nisan'da X'te yayınlanan bir makalede yazıyor yazılı olarak 60.000 dolar veya daha düşük bir destek seviyesine düşüş olacağını tahmin etti.

“Salı günkü satışlar, BTC'nin 80.000 $'a doğru yükseliş trendine devam etmeden önce 73.794 $'dan üç dalgalı bir düzeltmeyi tamamlamak için başka bir düşüşe (60 $/58.000 $ desteğine) başlaması olasılığını artırıyor.”

200 günlük SMA ile BTC/USD. Kaynak: Tony Çınar

Analist ve tüccar “Boustache”, X'teki 112.000 takipçisine “BTC'nin ATH'sinde bir miktar düzeltme görmemiz tamamen normal” dedi.

“Bundan sonra ATH güçlü bir şekilde çıkış yaptı ve efsanevi boğa koşusu devam etti” dedi ve bunun 2020'de de aynı olduğunu ekledi.

BTC, bir hafta sonra tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 61.500 dolardan yaklaşık %17 düştü, ardından Nisan ayında tekrar geri çekilmeden önce Mart ayı sonlarında toparlanarak 71.500 doları geri aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir