Boykotun ardından McDonald's İsrail'deki tüm restoranları geri satın alıyor

İsrail askerlerine binlerce bedava yemek dağıtan fast food devi, bölgede ağır eleştirilere maruz kaldı ve giderek yaygınlaşan boykotun hedefi haline geldi. Restoran zincirinin satışları önemli ölçüde düştü

REKLAM

Amerikalı restoran zinciri McDonald's, İsrail ile Hamas arasındaki savaş nedeniyle boykot edilen İsrail'deki tüm restoranlarını geri satın alacağını duyurdu.

Amerikalı şirket, yaptığı basın açıklamasında, İsrail'deki McDonald's restoranlarını 30 yılı aşkın süredir işleten Alonyal ile ülke genelinde 5 bin kişinin çalıştığı 225 mağazanın iadesi için anlaşmaya vardığını duyurdu.

Fast food devi, restoranların, işletmelerin ve çalışanların “eşdeğer şartlarda” çalışmaya devam edeceğini ve “İsrail pazarına bağlı kalmaya” devam edeceğini söyledi. Satış şartları açıklanmadı.

Alonyal'in İsrail askerlerine binlerce bedava yemek dağıtması, bölgede ağır eleştirilere neden olurken, fast food devi giderek yaygınlaşan boykota maruz kaldı. Ocak ayında küresel gıda zinciri, çatışmanın performansını “önemli ölçüde etkilediğini” ve neredeyse dört yıl içinde ilk çeyrek satış hedefini tutturamadığını itiraf etti.

Şirket, İsrail restoranlarını satın alarak Orta Doğu'daki satış hedeflerine bir kez daha ulaşmayı hedefliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir