Burhaniyeliler her yıl olduğu gibi bu yıl da Kadir Gecesi'nde Cumhuriyet Meydanı'nda iftar için buluştu – GÜNDEM

Burhaniye Belediyesi'nin düzenlediği iftar daveti üzerine meydan 7-70 yaş arası Burhaniyelilerle doldu ve Burhaniye'de ramazan ruhu yaşandı. İftar yemeğine 6000 kişi katıldı.

Ramazan ayının ilk gününden bu yana Ahmet Akın Kültür Merkezi'nde her akşam ortalama bin kişiye iftar verilirken, kalabalık mahallelerde her gün düzenlenen iftarlarla vatandaşlar ramazanın bereketine ortak oldu. Kadir Gecesi maneviyatını hep birlikte yaşamak için Burhaniye Belediyesi, vatandaşların bir araya gelmesi amacıyla mahallenin merkezinde bulunan Cumhuriyet Meydanı'nda büyük bir iftar yemeği düzenledi.

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Kadir Gecesi iftar programında hemşerilerine seslenerek şunları söyledi: “Belediye olarak Ramazan ruhuna yakışacak şekilde veren elin görünmeyeceği paylaşımlarda bulunduk. Hayırseverlerle ihtiyaç sahibi insanları bir araya getirdik. Ramazan ayı boyunca kurduğumuz iftar sofralarında binlerce vatandaşımızla Ramazan bereketini yaşadık. On bir ayın sultanı Ramazan ayının bu yıl sonuna yaklaşıyoruz. Birlik ve beraberliğimizin devam ettiği daha nice Ramazanlar tertip edelim. “Kurban Bayramınızı şimdiden tebrik ediyor, barış ve kardeşliğin, hoşgörü ve huzurun bir arada olduğu nice güzel bayramlar diliyorum” dedi.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir