CHP'li Duman: Bazı arkadaşların sindirim sistemi sorunu var – Son Dakika Türkiye, Cumhuriyet'in Ege Haberleri

31 Mart 2024 yerel seçimleri sonrasında İzmir'in Buca belediye başkanı seçilen CHP'li Görkem Duman, AKP'nin itirazı üzerine seçim belgesini alamadı. AKP'li Adnan Öztekin'e göre 13 bin 646 oy farkı bulunan Duman'ın, dün ilçe seçim kurulu önünde düzenlenecek törenle seçim belgesini teslim etmesi gerekirken, tören AKP'nin itirazı nedeniyle ertelendi.

“MİLLETİN İRADESİNİ KABUL EDECEKSİNİZ”

İlçe seçim kurulunun kararı beklenirken, sertifika teslim töreninin erteleneceği haberi ilçe halkında tepkilere yol açtı. Halkın iradesini yok sayan tutumlara öfkelenen Bucalılar, şunları söyledi: “Ülkenin her yerinde kan kaybeden AKP, her yerde olduğu gibi burada da sonuçları hazmedemiyor. “Biz halkız, siz halkın iradesini kabul edeceksiniz” dedi.

Buca Belediye Başkanı Görkem Duman, kararı bekleyen CHP Buca ilçe teşkilatı ile görüştü. Parti binası önünde bekleyen büyük kalabalık, “Yanınızdayız” mesajıyla Duman'a seslendi.

DUMAN: SİNDİRİM SİSTEMİ SORUNU VAR

İlçe binası önünde kalabalığa seslenen Duman, şunları söyledi: “Buca halkı 31 Mart'ta kararını verdi; CHP adayı Görkem Duman belediye başkanı seçildi. Ancak bazı arkadaşlarımızın sindirim sistemi sorunları var” dedi. Seçimi kaybeden adayın asılsız suçlamalarda bulunduğunu öne süren Görkem Duman, şunları söyledi:

“4 Nisan Perşembe günü saat 13.00’ten itibaren tescil belgemizi alacağımız bilgisinin ardından bu bilgiyi kamuoyuyla paylaştık. Ancak seçimi kaybeden AKP adayı Adnan Öztekin'in bazı asılsız ve asılsız iftira, suçlama ve itirazlarda bulunmasının ardından 2. Bölge Seçim Kurulu itirazı değerlendirdi ve henüz karara bağlanmadı. Bu nedenle seçim töreni belgemiz ileri bir tarihe ertelenmiştir. Bize görev verilmesini engelleyerek Buca halkının iradesini ipotek altına almaya çalışan, tebrik mesajı yayınladıktan hemen sonra komik videolar çeken, kaybetmeyi bilmeyen AKP adayını kamuoyunun takdirine bırakıyorum. . “Bütün çiçekleri kesebilirsin ama baharın gelmesini engelleyemezsin.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir