Cumhurbaşkanı Cemil Tugay, Çin'in Gansu eyaletinden gelen heyeti ağırladı – GÜNDEM

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Çin Halk Cumhuriyeti Gansu İl Komitesi daimi üyesi ve Gansu Denizaşırı Dostluk Derneği Başkanı Sun Xuetao başkanlığındaki heyeti Cemil Tugay ağırladı. Çin ile ikili ilişkileri birçok alanda daha da güçlendireceklerini belirten Başkan Tugay, şöyle konuştu: “Yeni işbirliklerine açığız. Turizm, tarım, güneş enerjisi, yenilenebilir enerji konularında birlikte çalışabiliriz” dedi.

Çin Halk Cumhuriyeti'nin Gansu Eyaleti Gansu İl Komitesi Daimi Üyesi ve Gansu Denizaşırı Dostluk Derneği Başkanı Sun Xuetao ve beraberindeki heyet, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay'ı makamında ziyaret etti. Görüşmede, kültür, ticaret ve ekonomi alanlarında ikili ilişkilerin geliştirilmesi, uluslararası iş birliği ve kültürel alışverişin teşvik edilmesi amacıyla alınacak tedbirler ele alındı.
Heyete ziyaretinden dolayı teşekkür eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, şunları söyledi: “Sizleri burada görmek bizim için çok önemli. Çin Halk Cumhuriyeti'nin dört kardeş şehrimiz var. Gelecekte giderek daha iyi bir ilişkimiz olacağını görüyorum. Bu benim için çok hoş bir durum. “Daha yakın olmak, daha fazla ilişkiye sahip olmak gerçekten istediğim bir şey” dedi.

Yeni işbirliği alanları
İzmir Çin Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile ortak çalışmalar yürüteceklerini vurgulayan Başkan Tugay, şöyle konuştu: “Çin'den gelen turistlerin İzmir'de daha iyi ağırlanması ve ağırlanması için çalışmalar yapabiliriz. Turizm, tarım, güneş enerjisi ya da yenilenebilir enerji alanında projeler geliştirebiliriz. Düzenlediğimiz fuarlara karşılıklı katılım da çok önemli. Önümüzdeki ay Olivtech – Zeytin, Zeytinyağı, Süt, Şarap ve Teknoloji Fuarımız olacak. İş adamlarınızı ve üreticilerinizi şehrimizdeki iş insanlarımız ve üreticilerimizle buluşturabiliriz” dedi.

Tugay'dan İzmir Enternasyonal Fuarı'na davet
Bu yıl 93'üncüsü düzenlenecek olan İzmir Enternasyonal Fuarı'na heyeti davet eden Başkan Tugay, şunları söyledi: “Çin, fuarımızın birçok kez onur konuğu oldu. “Bu yılki fuarda sizi mutlaka görmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

Xuetao: “Buraya dostluk ve işbirliği için geldik”
Gansu İli hakkında bilgi veren Gansu İl Komitesi Daimi Üyesi ve Gansu Denizaşırı Dostluk Derneği Başkanı Sun Xuetao, “İzmir Metrosu belediye başkanlığı göreviniz nedeniyle sizi tebrik ediyorum. İzmir'e ve ülkenize en iyi hizmeti verdiğiniz için sizi tebrik ediyorum. İşbirliğimizi ve dostluğumuzu daha da geliştirmek için buradayız. Sanayi, yenilenebilir enerji, tarım, yenilenebilir enerji ve turizm alanlarında birlikte çalışabiliriz” dedi.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir