Dalgalanma Balinasından (XRP) Milyonlar Aktarılıyor: Neler Oluyor?

Piyasa değerine göre en büyük kripto paralardan biri olan Ripple'da (XRP) son dönemde yapılan ağ işlemleri yatırımcıların kafasını karıştırdı. XRP balinasının transferi sosyal medyada büyük ses getirdi.

Blockchain verilerine göre popüler bir Ripple adresi, 28 milyon XRP tokenini Lüksemburg merkezli bir borsaya taşıdı.

Blockchain takipçisi WhaleAlert'in 27 Mayıs akşamı yayınladığı paylaşıma göre balina, Bitstamp borsasında piyasa değeri 15,3 milyon dolar olan 28 milyon 600 bin Ripple'ı transfer etti.

Bu balina hareketinin ardından piyasa genelinde yaşanan düşüş nedeniyle XRP fiyatı sabah saatlerinde 0,521'e düştü. Ripple şu anda 0,532 dolardan işlem görüyor.

Milyonlarca XRP coin taşıyan balinanın öne çıkması ilk kez olmuyor. Büyük yatırımcı daha önce de 32 milyon Ripple'ı Bitstamp borsasına taşıyarak dikkatleri üzerine çekmişti.

CoinMarketCap verilerine göre son 24 saattir hareketsiz kalan XRP'nin bu yazının yazıldığı an itibarıyla 29 milyar dolarlık piyasa değeri bulunuyor. Ripple'ın günlük işlem hacmi 1,1 milyar dolar.

Piyasa değerine göre yedinci en büyük kripto para birimi, Nisan ortasındaki büyük düşüşün ardından düz bir aralıkta işlem görüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir