Donald Trump: Bitcoin'in tamamı ABD'de üretilmeli

Donald Trump, Çarşamba günü ABD'deki kripto para madenciliği şirketlerinde yer alan birkaç yöneticiyle bir toplantıya ev sahipliği yaptıktan sonra Bitcoin (BTC) madencilerine desteğini yineledi.

Trump's Truth Social'da 11 Haziran'da yayınlanan bir gönderide başkan adayı, “geriye kalan tüm Bitcoin'in ABD'de üretilmesini” istediğini söyledi.

Eski başkan ve yeni aday, Bitcoin'in ülkenin merkez bankası dijital para birimine (CBDC) karşı “son savunma hattı” olduğunu söyledi. Fed Başkanı Jerome Powell Mart ayında yaptığı açıklamada, ABD'nin “herhangi bir biçimde bir merkez bankası dijital para birimini benimsemeyi, tavsiye etmeye bile yakın olmadığını” söyledi.

Kaynak: Donald Trump

Barındırılan Bitcoin madencileri hakkındaki gönderilere göre.

Fabiano, grubun Trump ile Bitcoin madenciliğinin “elektrik şebekesini güçlendirmeye ve iş yaratmayı teşvik etmeye” nasıl yardımcı olabileceğini tartıştığını paylaştı.

CleanSpark'tan Schultz, Bloomberg'e Trump'ın Kasım ayında başkan seçilmesi halinde sektörü destekleme sözü verdiğini söyledi.

Kaynak: Jason Les

TeraWulf'tan Fabiano X şu açıklamayı yaptı:

“Sektörümüz, yanlış bilgilendirme ve yanıltıcı anlatılardan kaynaklanan muazzam miktarda siyasi iç çekişmeyle karşı karşıya kaldı. Bitcoin ve Bitcoin madenciliğinin faydalarını öğrenmekle ilgilenen politikacılara ihtiyaç var.”

Başkan Joe Biden daha önce ülkedeki Bitcoin madencilerine yüzde 30 elektrik vergisi getirilmesini önermişti.

Trump ise daha önce 2021 yılında başkan iken Bitcoin'in “dolandırıcılık gibi göründüğünü” söylemişti ancak son dönemde eski başkanın tutumu 180 derece değişti. Trump, 5 Kasım başkanlık seçimleri için sektörden destek almayı hedefliyor.

Donald Trump geçtiğimiz günlerde kripto paralar söz konusu olduğunda ABD'nin “ikinci sıraya” razı olmaması gerektiğini vurgulamış, hatta haziran ayı başında kendisini “kripto para birimlerinin başkanı” ilan etmişti.

Amerika Birleşik Devletleri başkanı Esk, geçen ayın sonlarında başkanlık kampanyasını finanse etmek için kripto para bağışlarını kabul etmeye başladı ve geçen ay Mugshot NFT sahipleri için bir akşam yemeğine ev sahipliği yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir