ETH fiyatının bu seviyeye ulaşması gerekiyor

Kripto para birimi odaklı yatırım şirketi DeFiance Capital'in kurucusu ve CEO'su Arthur Cheong, ilk Ether spot borsa yatırım fonları (ETF'ler) resmi olarak onaylanmadan önce Ether fiyatının 4.500 dolara yükselebileceğini söyledi.

Cheong, X'te 26 Mayıs tarihli bir gönderide 167.000 takipçisine şunları söyledi:

“Spot ETF, işlem yapmadan önce 4,5 bin dolar değerinde olabilir.”

CoinMarketCap'e göre Cheong'un öngörüsü gerçekleşirse Ether'in fiyatı mevcut seviyeye göre %15'ten fazla artışla 4.500 dolara yükselecek.

ETH/USDT, günlük grafik. Kaynak Coinmarketcap

Bu tahmin, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC), 23 Mayıs'ta sekiz spot Ether ETF ihraççısının 19b-4 başvurularını onaylayarak onların kendi borsalarında listelenmelerine ve işlem görmelerine izin vermesinden sonra geldi.

Onaylanan ETF'lerin ilk grubu VanEck, BlackRock, Fidelity, Grayscale, Franklin Templeton, ARK 21Shares, Invesco Galaxy ve Bitwise'dan gelen başvuruları içeriyor.

19b-4 başvurularının onaylanması ABD menkul kıymetler düzenleyicisi tarafından olumlu bir işaret olsa da, Bloomberg ETF analisti James Seyffart'ın 20 Mayıs tarihli gönderisine göre, ETF ihraççılarının S-1 başvuruları için de onay alması gerekiyor; bu aylar sürebilir:

“S-1 onaylarını ve dolayısıyla aktif bir ETH ETF'yi görmemiz haftalar veya aylar sürebilir… Ancak haklıysak ve bu teorik onayları bu haftanın ilerleyen saatlerinde görürsek, bu bir 'Eğer' değil, bir 'Ne Zaman' S Onaylarıdır – 1 Bu şu anlama geliyor olmalı…”

Ether, ETF Onayından Önce %15 Daha Artabilir mi?

ETH fiyatı, spot Ether ETF'leriyle ilgili son gelişmelerin ardından güçlü bir yükseliş eğilimi gösterdi.

ETH/USDT. 1 günlük grafik. Kaynak: Coinmarketcap

Ether fiyatının 16 Kasım 2021'de ulaşılan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.891 doların %8 altına düşmesi nedeniyle, daha olumlu gelişmelerle 4.500 dolara varsayımsal bir yükseliş mümkün görünüyor.

Ancak ETH, 4.000 dolar ve 4.100 dolar seviyelerinin yakınında önemli bir dirençle karşı karşıya. CoinGlass'ın verilerine göre, 4.100 doların üzerindeki potansiyel bir hareket, tüm işlemlerde kaldıraçlı kısa pozisyonlarda 500 milyon doların üzerinde tasfiyeye yol açacak.

ETH Borsa Tasfiye Haritası. Kaynak: Coinglass

Nexo'nun ana komisyonculuk başkanı Andrey Stoychev'e göre ETF onayı, mevcut boğa döngüsünde Ether fiyatını 10.000 dolara itebilecek en güçlü fiyat katalizörü olabilir.

Stoychev Cointelegraph'a şunları söyledi:

“ABD'deki ETH ETF'leri ve Asya'daki benzer ürünler, varlığın 2024 sonuna kadar 10.000 dolara ulaşmasına yardımcı olarak Bitcoin'in ETF sonrası performansıyla eşleşebilir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir