Ethereum ETF'lerinden sonra sıra Solana'da mı?

Kripto para yatırımcısı ve CNBC'nin “Hızlı Para” yorumcusu Brian Kelly, Solana'nın (SOL) ABD'de spot borsa yatırım fonu (ETF) haline gelecek bir sonraki kripto para birimi olabileceğini öne sürdü.

Kelly bu öngörüyü, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun Ether (ETH) ETF'leri hakkında karar vermesinden bir gün önce, 22 Mayıs'ta CNBC'nin Fast Money satış sonrası talk şovunda yaptı.

Aynı zamanda BKCM Dijital Varlık Fonu'nun kurucusu ve CEO'su olan Kelly, “Sırada kim var?” diye sordu. diye sordu:

“Muhtemelen bir dahaki sefere Solana'yı düşünmelisiniz. Bitcoin, Ethereum ve Solana muhtemelen bu döngünün en büyük üçü.”

Sektördeki bazı kişiler Kelly'nin öngörüsüne katılmıyor.

The ETF Store başkanı Nate Geraci, bir Solana vadeli işlem ürünü Chicago Ticaret Borsası'nda listeleninceye veya Kongre meşru bir kripto para birimi yasasını yürürlüğe koyana kadar bir Solana spot ETF'sinin var olmayacağına inanıyor.

Bugüne kadar Amerika Birleşik Devletleri'nde yalnızca Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) vadeli işlemleri onaylandı.

Bloomberg ETF analisti James Seyffart, Geraci'nin görüşünü paylaşarak, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu tarafından düzenlenen bir piyasaya sahip olduğumuzda böyle bir gelişmenin “birkaç yıl içinde” gerçekleşebileceğini belirtti.

Seyffart, Solana spot ETF'sinin Bitcoin ve Ether dışındaki tüm dijital varlıklardan daha fazla talep göreceğine inanıyor.

Ancak Seyffart, Gary Gensler ve SEC'in daha önceki Coinbase ve Kraken davalarında Solana'yı hisse senedi olarak işaretlediğini ve bunun gelecekteki potansiyel davacılar için işleri zorlaştırabileceğini de belirtti.

Kaynak: James Seyffart

Cinneamhain Ventures'ın ortağı Adam Cochran ise tam tersi bir görüşe sahip ve spot ETF'ye dahil edilecek bir sonraki kripto paraların Litecoin (LTC) veya Dogecoin (DOGE) olacağına inanıyor.

Cochran, “Talep çok daha düşük ama sokaklar daha temiz” dedi. Hem Litecoin hem de Dogecoin, Bitcoin gibi iş kanıtı konsensüs mekanizması tarafından desteklenmektedir.

Çok az ETF ihraççısı Solana spot ETF'sine başvurma olasılığını dile getirdi.

Ancak trilyon dolarlık varlık yönetimi şirketi Franklin Templeton yakın zamanda Solana'yı ve kurucu ortağı Anatoly Yakovenko'yu övdü ve bu da firmanın gelecekte Solana spot ETF'sine başvurmayı düşüneceği yönünde spekülasyonlara yol açtı.

Bitwise'ın yatırım sorumlusu Matt Hougan, Solana'nın “2024'ün kripto varlığı” olacağını öngördü ve yakın zamanda kurumların yararlanabileceği ağdaki gerçek dünyadaki kullanım örneklerini araştırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir