Evde bakım yardımı ödendi mi? Ne zaman ödenecek? Bakan Göktaş açıkladı – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, tamamı bakıma muhtaç vatandaşlara ekonomik destek sağlamak ve sosyal yardım sağlamak amacıyla her ay yatırılan evde bakım aylıklarını Ramazan Bayramı nedeniyle avans olarak ödeyeceğini duyurdu. Evlerinde bakılan ailelerine yarın toplam 4.2 milyar lira ödeme yapılacak.

Yayınlanma: 04.07.2024 – 12:32

Abo Ol

Google Haberleri

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Ramazan Bayramı nedeniyle evde bakım ödemelerinde avans ödeyeceğini ve toplam 4,2 milyar TL ödeme yapacağını açıkladı.

Bakan Göktaş, evde bakım kapsamında yararlanıcı başına aylık 7 bin 608 TL ödeme yapıldığını belirterek, şöyle konuştu:

“Ramazan bayramı vesilesiyle evde bakıma muhtaç vatandaşlarımız ve ailelerinin evde bakım ödemelerini peşin olarak yarın hesaplara yatıracağız. Evde bakımdan yararlanan 561 bin vatandaşımıza bu ay toplam 4,2 milyar TL evde bakım ödemesi yapacağız. Türkiye Yüzyıl Vizyonumuz çerçevesinde bakanlık olarak engellilik alanında hak temelli sosyal yardımların şeffaf bir anlayışla sürdürülebilir olması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Ödemelerin tüm engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Cumhuriyet Tatil otel rezervasyonu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir