Fidelity, Bitcoin için orta vadeli tahminini değiştirdi

Fidelity Digital Assets, Bitcoin'in (BTC) orta vadeli görünümünü ilk çeyrekten sonra “pozitif”ten “nötr”e revize etti ve Bitcoin'in potansiyel ticaret baskısı satışları nedeniyle artık “ucuz” olarak kabul edilmediğini öne süren çeşitli ölçümleri öne sürdü.

Fidelity Digital Assets, 22 Nisan'da yayınlanan son raporunda, hisse senetlerinde kullanılan fiyat-kazanç oranıyla aynı şekilde çalışan Bitcoin Kıstacı veya Hashrate Kıstacı'ndan bahsetti.

Fidelity, metriğin ilk çeyrekteki ortalama %51'den negatif bir ile sıfır sapma arasında düştüğünü söyledi.

Bitcoin'in orta vadeli görünümünü nötr olarak revize eden Fidelity, bunun Bitcoin'in şu anda “gerçeğe uygun değerde” işlem gördüğü anlamına geldiğine inanıyor. Fidelity'nin tarafsız görünümüne katkıda bulunan diğer ölçümler, uzun vadeli sahiplerin satış baskısını artırması ve adreslerin %99'unun kârda olması ve bunun da “satışı teşvik edebileceği” gerçeğidir.

Şirketin tarafsız bir orta vadeli görünüme yönelik revizyonunu destekleyen diğer zincir içi ölçümler arasında Net Gerçekleşmemiş Kar/Zarar (NUPL) oranı ve BTC'nin değerine kıyasla aşırı değerlendiğini veya düşük değerlendiğini değerlendirmek için kullanılan MVRV Z-Score yer alıyor. . “makul değer.”

Sadakat, nötr görünümünün nedenlerini vurguluyor. Source Fidelity dijital varlıkları

Ancak yatırım şirketi, Bitcoin'e yönelik kısa vadeli olumlu görünümünü korudu ve “yakın vadeli kâr potansiyeli” bulunduğunu söyleyerek raporda “boğa piyasasının zirve yaptığı zamanlarda yaygın olarak gözlemlenen aşırı göstergelerin bulunmadığını” da ekledi.

Fidelity, Bitcoin grafiğindeki “altın kesişim”in üzerinde kalan fiyat seviyelerinin ve ilk çeyrekte 50 günlük ve 200 günlük hareketli ortalamaların üzerinde işlem görmesinin yükseliş momentumuna işaret ettiğini kaydetti.

Şirketin araştırma direktörü Chris Kuiper 23 Nisan'da X fuarında boy gösterecek Paylaşıldı Bir gönderisinde, “Zincir üstü göstergelerin artık daha önce görülen en düşük veya aşırı düşük seviyelerin açıkça üzerinde olduğuna inanıyoruz” dedi.

Raporda ayrıca, mevcut tüm madeni para sahiplerinin ortalama maliyet tabanını yakalamayı amaçlayan bir ölçüm olan Bitcoin'in gerçekleşen fiyatına da atıfta bulunuluyor. Gerçekleşen fiyat ilk çeyreğin sonunda 28.000$ civarındaydı ve Ocak ortasından bu yana destekleyici konumunu korudu.

BTC fiyatı SMA ve RP'ye karşı. Kaynak: Glassnode/Fidelity

Ek olarak zincir üstü veriler, küçük yatırımcıların birikiminin devam ettiğini gösteriyor. BTC'de 1.000 dolar veya daha fazla tutan adreslerin sayısı yılın başından bu yana %20 artarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Daha fazla yatırımcının kendi kendine saklamaya yönelmesi ve satış baskısının azalması nedeniyle borsa bakiyelerinin de düşmeye devam ettiği belirtildi.

Kuiper, “Tüm zamanların en yüksek seviyelerine yakın değiliz” dedi ve “bunun bizi piyasa döngüsünün ortasında bıraktığını” ekledi. “Tarihsel olarak döngünün ikinci yarısında orantısız miktarda fiyat artışı meydana geliyor.”

Bitcoin, Şubat ayının sonundan bu yana 72.000 dolarlık direnç ile 60.000 dolarlık destek arasında kaldı. Önde gelen kripto para birimi, hafta sonu gerçekleşen halving etkinliğinden bu yana %5 değer kazandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir