Gelecek vaat eden bir altcoin projesinden kötü başlangıç

Omni Network'ün ERC-20 OMNI tokeni lansmandan yaklaşık 18 saat sonra %55'ten fazla düşüş yaşadı ve piyasa değerinin yarısından fazlasını kaybetti.

Bu arada, aynı adı taşıyan sahte bir token “resmi olarak piyasadan kaldırıldı” ve fiyatı %100 düştü.

Ethereum toplamalarını birbirine bağlamayı amaçlayan 1. katman testnet blockchain ağı, 17 Nisan'da Türkiye saatiyle 14:00'te topluluk katılımcılarına 100 milyon token arzının %3'ü olan 3 milyon OMNI'yi dağıttı.

Yarım saat içinde OMNI yaklaşık %30 düşüşle 53,80 dolardan 39 doların altına geriledi. Düşüşün devam etmesiyle toplam kayıp %55 olurken, OMNI'nin fiyatı 24 dolara ulaştı.

CoinGecko'ya göre OMNI'nin mevcut piyasa değeri 267,5 milyon dolar. Web sitesi, toplam arza dayalı olarak yaklaşık 2,57 milyar dolarlık seyreltilmiş bir değerleme sağlıyor.

OMNI'nin fiyatı 16 saat önceki lansmanından bu yana düşüyor. Kaynak: CoinGecko

Airdrop, ilk test ağı kullanıcılarının, kurucularının ve topluluk katılımcılarının, yaklaşık 36,2 milyon dolar değerindeki nihai airdrop'un %50'sini (1,5 milyon OMNI) almasına olanak tanıdı. Uygunluk, 3 Nisan'da rastgele bir taramayla belirlendi.

Geriye kalan tokenlar, EigenLayer yeniden paylaştırıcıları ve Pudgy Penguins gibi bazı NFT projeleri arasında çeşitli şekillerde paylaştırıldı.

OMNI'nin airdrop dağıtımına göre bazı tokenlar Pudgy Penguin NFT sahiplerine gitti. Kaynak: Omni Ağı

Omni Network, 15 Nisan'da 9,27 milyon OMNI'nin (toplam arzın %9,27'si) “lansman havuzları ve likidite” için kullanılan halka açık lansman tokenleri olarak tahsis edildiğini duyurdu.

OMNI'nin eksiksiz token dağıtım planı. Kaynak Omni Ağı

OMNI'nin çoğunluğu (sunumunun %29,5'i) “ekosistem gelişimi” için ayrılacak ve başlangıçta blockchain destek şirketi Omni Foundation'ın takdirine bağlı olarak dağıtılacak.

OMNI teklifinin yaklaşık dörtte biri (23,3 milyon) yatırımcılara ve danışmanlara ayrılmıştır.

Bugün danışmanlara 15 milyon dolar değerinde 625.000 OMNI verildi. Verilere göre bir yıl sonra 875.000 OMNI, iki yıl boyunca altı ayda bir 437.500 OMNI dağıtılacak.

Yatırımcı tokenleri üç yıllık bir kilit açma programına tabi tutuldu. Mevcut değeri yaklaşık 161 milyon dolar olan yaklaşık 6,7 milyon tokenin kilidi 12 ay sonra açılacak, geri kalanın kilidi ise tahsisler bitene kadar her altı ayda bir açılacak.

Son saatlerde aynı kısaltmayı kullanarak başka bir token çıkaran saldırganlar, yatırımcıları 398 bin dolar dolandırdı.

Blockchain güvenlik firması PeckShield, 18 Nisan tarihli bir makalesinde şunları kaydetti:

Kaynak: PeckShield Uyarısı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir