Hizbullah'tan İsrail'e saldırı: 14 İsrail askeri yaralandı – Son Dakika Dünya Haberleri

İsrail ordusu, yaptığı yazılı açıklamada, Celile'nin kuzeyinde, Lübnan sınırının sıfır noktasında yer alan Arab el-Aramşe köyüne insansız hava araçları ve tanksavar füzeleriyle gerçekleştirilen saldırılara ilişkin bilgi verdi.

Açıklamada, saldırı sonrasında 6'sı ağır olmak üzere toplam 14 askerin yaralandığı belirtildi.

Açıklamada, askerlerin tıbbi tedavi için bölgeden tahliye edildiği ve Lübnan'ın güneyindeki Nakura ve Yarin bölgelerinde Hizbullah'a ait olduğu açıklanan hedeflere hava saldırısı düzenlendiği belirtildi.

Sosyal medyada yer alan görüntülerde, Lübnan'dan gönderildiği söylenen kamikaze İHA'nın Arap el-Aramşe bölgesini hedef aldığı kameralara yansıdı.

HİZBULLAH SALDIRIYI DOĞRULADI

İran destekli Hizbullah hareketi, Lübnan'ın güneyinden Arap el-Aramşe'deki İsrail askeri karargâhına saldırı düzenlediğini duyurdu. Hizbullah'tan yapılan açıklamada, askeri karargâha güdümlü füzeler ve kamikaze insansız hava araçlarıyla saldırı düzenlendiği, İsrail askerleri arasında ölü ve yaralıların olduğu belirtildi.

İSRAİL'DEN GÜNEY LÜBNAN'A SALDIRI

Öte yandan İsrail ordusundan yapılan açıklamada, son birkaç saatte Lübnan'dan Arap el-Aramşe'ye çok sayıda ateş açıldığı ve bu atışların yapıldığı noktalara saldırı düzenlendiği belirtildi. . Açıklamada ayrıca İsrail savaş uçaklarının Lübnan'ın güneyinde Hizbullah'a ait bir askeri yerleşkeyi bombaladığı belirtildi.

4 HİZBULLAH ÜSTÜ ÖLDÜRÜLDÜ

İsrail ordusu ile Hizbullah arasındaki gerilim son dönemde ivme kazandı. İsrail ordusunun dün Lübnan'ın güneyinde gerçekleştirdiği hava saldırılarında 2'si bölge lideri olmak üzere 4 Hizbullah üyesi öldürüldü.

İsrail ordusu ile Hizbullah arasında sınır hattında 8 Ekim 2023'ten bu yana devam eden çatışmalarda 276 Hizbullah üyesi, 54 Lübnanlı sivil, 18 Emel Hareketi, 13 Hamas, 12 İslami Cihad üyesi, 7 İsrailli sivil ve 11 asker hayatını kaybetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir