İYİ Parti'nin yarınki olağanüstü kurultayı öncesinde durum sakinleşmiyor, taban tepki gösteriyor: Kongreye seyirci alınmayacak – Son Dakika Siyaset Haberleri

Konferans tarihi yaklaştıkça perde arkasındaki hareketlilik yoğunlaştı. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hakan Şeref Olgun'un kongreye seyirci alınmayacağını açıklaması parti tabanı ve delegelerin tepkisine neden oldu.

Yayınlanma: 26.04.2024 – 04:00

Abo Ol

Google Haberleri

Kararın Başkan Meral Akşener ve Akşener'e yakın personel tarafından alındığı belirtildi. Katılımcıların davetleri konusunda anlaşmaya varıldığını iddia eden Olgun'a ilk yalanlama, toplantıya Tolga Akalın adına katıldığını iddia eden Rıdvan Uz'dan geldi. Uz, açıklamasında şunları söyledi: “Sayın Hakan Şeref Olgun'un yaptığı açıklama maalesef gerçekleri yansıtmamakta, beni ve diğer temsilcileri zan altında bırakacak niteliktedir.”

“HİÇ BİR KARAR ALINMADI”

Cumhurbaşkanlığı için “güçlü aday” olarak nitelendirilen Koray Aydın adına toplantıya katılan Yetkin Öztürk de kararın kendilerine tebliğ edildiğini doğruladı. Öztürk, şöyle konuştu: “Bu konuda herhangi bir anlaşma ya da karar yok. Ayrıca alınan karar sadece belirli alanlarla sınırlı olacak ve parti üyelerimiz tarafından tüm dış alanlarda sahiplenilecektir” dedi. İYİ Parti'nin iki cumhurbaşkanı adayının temsilcileri birbiri ardına yalanlarken, Müsavat Dervişoğlu'nun temsilcisi olduğu söylenen Buğra Kavuncu'nun sessiz kalması dikkat çekici.

Rıdvan Uz'un, delege listesinde “organize usulsüzlükler yapıldığı” gerekçesiyle Çankaya 4. bölge seçim kuruluna yaptığı itiraz reddedildi. Kararın gerekçesi ise iddiaların “soyut nitelikte kalması”ydı.

Cumhuriyet Tatil otel rezervasyonu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir