'Küfür etti' dediler, önce karakolu yaktılar, sonra linç ettiler – Son Dakika Dünya Haberleri

Perşembe günü, Pakistan'ın kuzeybatısındaki bir grup yerel bir polis karakoluna baskın yaptı, gözetim altındaki bir kişiyi kaçırdı ve ardından Kur'an-ı Kerim'e saygısızlık ettiği iddiasıyla onu linç etti.

yerel polis memuru Rahim UllahAçıklamaya göre saldırganlar da aynısını yaptı. Hayber Pakhtunkhwa eyalete bağlı olarak Medyen Ayrıca kasabasındaki polis karakolunu ve oraya park etmiş polis araçlarını da ateşe verdi.

Cesedi yaktılar

Kente turizm amacıyla gelen Muhammed İsmailyerel nüfus tarafından “küfür” Emniyetteki işlemlerinin ardından polis tarafından kentte kaldığı otelden alınarak yerel polis karakoluna götürüldü.

Polis memurlarının İsmail'i karakola götürmesinin hemen ardından Ullah şunları söyledi: “kalabalık dağıldı ve onları takip etti” Yaşadığı dehşeti şöyle anlattı ve özetledi: “Mafya daha sonra polis karakoluna saldırdı, İsmail'i kaçırdı, linç etti, sonra cesedini yaktı ve onu sokakta bıraktı.”

Ullah, durumu kontrol altına almak için Medyen'e ilave polis kuvvetlerinin gönderildiğini söyledi.

ÖLÜM NEDENİ

Pakistan'da “Dine ve dini değerlere hakaret” Suç, hapisten ölüm cezasına kadar ciddi olabilir. “Dine küfretti” Mağdur olduğu iddia edilenlerin çoğu sert ve bazen de şiddetli tepkilerle karşı karşıya kalıyor.

Geçen ay Pakistan'ın doğusundaki Pencap eyaletinde bir çete 72 yaşında bir kişiyi öldürdü Nazir Mesih İsa isimli bir Hıristiyanı Kur'an sayfalarına saygısızlık yapmakla suçlayarak linç etti ve olaydan sonra İsa kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir