Mesut Kocagöz'ün tutukluluğuna neden itiraz edildi? – Son Dakika Türkiye, Siyasi Haberler

12 Nisan'da Antalya Konyaaltı Tünektepe teleferiğinde meydana gelen kazada çöken kabinden düşen 54 yaşındaki avukat Memiş Gümüş hayatını kaybetti, 7 kişi de yaralandı. Teleferikte mahsur kalan 174 kişi yaklaşık 23 saatlik çalışmanın ardından kurtarıldı.

31 Mart yerel seçimlerinde CHP'ye aday olmak üzere ANET genel müdürlüğü görevinden istifa ederek Kepez belediye başkanı seçilen Mesut Kocagöz de söz konusu olayla ilgili olarak tutuklandı.

12 Nisan'da Antalya Sarısu'da meydana gelen teleferik kazasında taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olmak suçundan tutuklanan ve Antalya Döşemealtı'ndan L tipi cezaevine gönderilen Antalya Belediye Başkanı Kepez Mesut Kocagöz'ün gözaltına alınmasına itiraz edildi.

Kocagöz'ün avukatlarının sunduğu itirazın 4 ana noktası açıklandı.

Dolayısıyla dilekçede itiraz edilen hususlardan ilki, tutuklamaya esas kataloglanan suçlar arasında taksirli suçların bulunmaması, ikincisi ise bakım ve onarıma ilişkin değerlendirmede belirtilen tarihler ile Mesut Kocagöz'ün ANET genel müdürü olduğu, üçüncüsü, duruşmada tutukluluk nedeni olarak gösterilen firar ihtimali, neden belediye başkanı seçilmediği ve dördüncüsü delillerin yok edilmesi veya karartılması ihtimalinin ortadan kaldırılamaması. Bahsedildi çünkü kazayla ilgili tüm deliller zaten toplanmış ve muhafaza edilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir