Milli voleybolcu Hande Baladin'in belgeseli “Baladin” ilk gösterimini yaptı – Son Dakika Spor Haberleri

Hande Baladın'ın kariyerinin hikayesinin anlatıldığı belgeselin ilk akşamı, milli sporcu, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Eczacıbaşı Dynavit oyuncuları ve misafirlerinin katılımıyla İstanbul'da gerçekleştirildi.

HANDE BALADIN: ÇOK HEYECANLIYIM

Belgeselin gösterimi öncesinde bir açıklama yapan Hande Baladın, çok duygulandığını söyleyerek şu açıklamalarda bulundu:

“Çok heyecanlıyım ama aynı zamanda da çok gerginim. Güzel bir akşam olacağına eminim. Kariyerim halen devam ediyor ve toplumumuzda ilk defa böyle bir şey yapılıyor. Bu yüzden biraz gerginim ama çok mutluyum. Kariyerim bittiğinde ya da 10-20 yıl sonra bu projeyle çok mutlu olacağımı ve gurur duyacağımı düşünüyorum. Bekleyemiyorum. Umarım izleyiciler de bizim kadar keyif alır.”

“MİLLİ VOLEYBOL TAKIMI OLARAK ÇOK ÖNEMLİYİZ”

Eleştirilere her zaman açık olduğunu belirten Baladın, şöyle konuştu: “Bu proje doğduğunda ben de aynı soruyla cevap vermiştim: '26 yaşındaki birine belgesel yapılabilir mi?' Çektik bakalım, umarım iyi olur, ilk defa oldu, eleştiriye her zaman açığız dedi.

“GEÇEN YILIN UYUMUNU YENİDEN OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYORUZ”

15 Mayıs'ta başlayacak Milletler Ligi'ne ilişkin değerlendirmede bulunan milli takım oyuncusu, “Bu konuda özellikle heyecanlıyız. 12'sinde Antalya'ya gideceğiz, Milletler Ligi de 15'inde başlayacak ve ilk maçımızı oynayacağız” dedi. Heyecanlıyız, takım olarak hazırlanıyoruz. Bizim için çok önemli.” “Uluslar Ligi'nde geçen yılki maçı yakalamaya çalışacağız. Umarım Antalya'daki tüm taraftarlarımız için harika bir an olur.”

MEHMET AKİF ÜSTÜNDAĞ: ÇOK MUTLU VE GURURLUYUM

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Hande'nin Balâdın belgeselinin galasında olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, şu açıklamalarda bulundu:

“Bu çocuklarımla gurur duyuyorum, geçtiğimiz günlerde oğlumun heykelinin açılışında birlikteydik, oğlumu anlatan bir belgeselin galasındaydık, dün de tüm ödüllerin alındığı voleybol gecesindeydik. ülke olarak memnuniyetle karşılıyoruz. Bütün bunları göz önünde bulundurduğumuzda gelin hep birlikte Türk voleybolunun geldiği noktaya bakalım. Toplumum ve çocuklarım adına çok mutlu ve gururluyum. Hande Baladın'ı bu gurur gecesinde yalnız bırakamazdık. Başkan ve baba olarak çok gururlu ve mutluyum. “Bundan daha gurur verici ne olabilir?”

“HANDE TÜRK SPORUNUN GURURUNDADIR”

Hande Baladın'ın Türk sporunun oluşturduğu önemli oyunculardan biri olduğunu belirten Üstündağ, şöyle konuştu: “Hande, Türk sporunun oluşturduğu önemli oyunculardan biri, Türk sporunun gururudur. Böyle bir belgeselde 26, 22 ya da 35 yaşında olmanızın bir önemi yok. Sponsorlarına da teşekkür etmek istiyorum, sponsorlarının rehberliğinde güzel bir dokümantasyon süreci gerçekleştirdiler. Düşüncelerimi paylaştım ve çok mutlu oldum. Bu kadar genç yaşta neden belgesel yapıldı diye şaşmamalı. Ülkeleri için güzel şeyler yaptılar, İstiklal Marşı söylediler diye bu günü bekleyebilir miyiz? Burada emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum. Sözlerini, “Ben de Hande'yle gurur duyuyorum” diyerek tamamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir