Mission Bank Taurus ile dijital varlık sektörüne giriyor

Bir yatırım bankacılığı şirketi ve Türkiye'nin ilk neobanklarından (yenilikçi banka) biri olan Mission Bank, İsviçreli kripto para saklama sağlayıcısı Taurus ile dijital varlık saklama ve tokenizasyon alanına giriyor.

Mission Bank, teknolojisini dijital varlık saklama ve tokenizasyon hizmetleri sağlamak üzere uygulamak için Taurus ile bir ortaklık anlaşması imzaladı.

Haberi 26 Mart'ta Cointelegraph'a duyuran Mission, iş birliğinin tamamına sahip olduğu yan kuruluşu MissionTech aracılığıyla yapılandırıldığını söyledi.

Misyon, Taurus tarafından geliştirilen, Taurus Koruma saklama platformu, Taurus Capital tokenizasyon aracı ve Taurus Explorer blockchain düğüm altyapısı dahil olmak üzere birçok çözümü kullanacak.

Taurus, İspanyol finansal hizmetler devi Banco Santander ve küresel yatırım bankası Credit Suisse dahil olmak üzere büyük Avrupa bankalarına saklama hizmetleri sağlamasıyla tanınıyor. Credit Suisse aynı zamanda Taurus'un önemli yatırımcılarından biri ve şirketin Şubat 2023'te 65 milyon dolarlık B Serisi yatırımına öncülük etti.

Mission Bank CEO'su Önder Halisdemir'e göre Taurus'la yapılan ortaklık, Türkiye'yi “bölgesinin İsviçre'si” yapma planında önemli bir adım.

Halisdemir, “Bu iş birliğiyle Türk varlıkları tokenizasyon yoluyla dünya çapındaki yatırımcıların erişimine açılacak” dedi. Halisdemir, yerli dijital varlık çözümlerinin İstanbul Teknik Üniversitesi ve KPMG'nin girdileriyle tasarlanacağını da sözlerine ekledi. Yönetici ayrıca şu ifadelere yer verdi:

“Dijital varlık saklama hizmetlerine yönelik yerel düzenleyici çerçevenin tamamlanmasıyla birlikte, çabalarımız Türkiye'yi saklama ve tokenizasyon hizmetleri açısından bölgede bir mükemmellik ve çekim merkezi haline getirecek.”

Mission ve Taurus, işbirliğinin doğrudan Mission platformuna Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimlerini eklemeyi hedefleyip amaçlamadığı konusunda ayrıntı vermedi.

Cointelegraph, işbirliğinin kripto boyutu hakkında yorum yapmak için şirketlerle iletişime geçmeye çalıştı ancak henüz bir yanıt alamadı.

Chainalytics verilerine göre Türkiye, dünyanın en büyük kripto ekonomilerinden biri haline geldi ve kripto işlem hacmi açısından dördüncü sırada yer aldı. Ülkedeki kripto ekonomisinin büyüklüğünün 170 milyar dolara ulaşacağı tahmin ediliyor. Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri, Hindistan ve İngiltere'nin hemen arkasındadır.

Mission Bank ve Taurus'a göre yeni imzalanan ortaklık, bölgede kurumsal faaliyet dalgasının kapısını açıyor.

Taurus kurucu ortağı Lamine Brahimi şunları söyledi: “Mission'dan ve MissionTech'in uzman ekibinden çok etkilendik ve bu önemli iş birliği sayesinde Türkiye'nin gözetim ve güvenlik alanında bölgede önemli bir konuma geleceğinden eminiz. dijital varlık yönetimi”. tokenizasyon.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir