Monte Gox cüzdanından Bitcoin transferi heyecan yarattı

Mt kripto para borsası Bitcoin (BTC), Gox'a ait olduğu bilinen cüzdanların yaklaşık 7,3 milyar dolar değerindeki 107.547 BTC'yi başka bir cüzdana taşımasının ardından 28 Mayıs'ta değerinin %2'sini kaybetti.

Hareket, kapatılan kripto para borsasının BTC varlıklarını Ekim ayından önce alacaklılara iade etmeyi planlamasından aylar önce gerçekleşti.

Whale Alert, 28 Mayıs'taki gönderisinde hamleleri paylaşarak sadece birkaç saat içinde 3.999 BTC ile 32.499 BTC arasındaki altı işlemi kaydetti.

Kaynak: Balina uyarısı

Blockchain kaşifi Arkham Intelligence, 04:41 ile 07:46 arasındaki işlemlerin birden fazla Mt. Gox içerdiğini tespit etti ve bunların soğuk cüzdan transferleri olduğunu ve çoğunun tek seferde 2.000 BTC taşıdığını ortaya çıkardı.

Tüm işlemlerin toplamı şu anda 7,29 milyar dolar değerinde 107 bin 547 BTC'ye ulaştı.

Mt Gox borsasının sigorta şirketleri Nagashima Ohno ve Tsunematsu, Bitcoin'lerin nereye ve neden taşındığına dair soruları cevapsız bıraktı.

CoinMarketCap'e göre Bitcoin, Mt. Gox, BTC'nin hareketinin ardından yaklaşık %2 düştü. İlk işlemde 69 bin 374 dolardan el değiştiren ana kripto para, şu anda 67 bin 875 dolardan el değiştiriyor.

Bitcoin gün içinde yaklaşık %1,4 düştü. Kaynak: CoinMarketCap

Geçen ay, K33 Research'teki analistler Mt. Bitcoin'i Gox döneminden çıkarmanın “piyasayı korkutacağı” ve kripto para biriminin fiyatları üzerinde baskı oluşturacağı konusunda uyardı.

Monte Gox borsası 2014'teki saldırıların ardından çöktükten sonra 127.000 kullanıcının toplam 9,4 milyar dolarlık Bitcoin borcu vardı.

Monte The Gox iade tarihi 31 Ekim'dir. Mütevelli, kimliklerini doğrulamak için Ocak ayında alacaklılarla iletişime geçmeye başladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir