Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, göreve geldikten sonra hayata geçirmeye başladığı “Mobil Belediye Başkanlığı” ile yine gönülleri fethetti – GÜNDEM

Belediye Başkanı Rasim Arı, vatandaşlarla yüz yüze görüşmek ve sorularını en kısa sürede çözüme kavuşturmak amacıyla hayata geçirdiği “Mobil Belediye Başkanı Ofisi” uygulamasıyla her hafta ofisini sokağa taşıyor. İlk lansmanı geçen hafta yapılan Atatürk Bulvarı'nda Ziraat Bankası önünde kurulan gezici başkanlık ofisinde vatandaşlarla buluşan Arı, şunları söyledi: “Nevşehir Belediyesi artık eski Nevşehir Belediyesi değil. Amacımız Nevşehir'in hem belediye başkanının hem de belediyesinin Türkiye'nin en ulaşılabilir kurumu ve belediye başkanı olması. Neden? Çünkü o belediye bizim belediyemiz değil. Tüm Nevşehirlilerin paylaştığı kamusal alan. Yani herkes Belediyenin üyesidir. Vatandaşlarımız beni beş yıl boyunca bu şehre hizmet etmem, şirketimizi bizim adımıza yönetmem, bizim adımıza iş yapmam için getirdi. Ben onların hizmetkarıyım, ücretli çalışanıyım. Çalışan personelin dükkanı veya işyeri sahibini belediyeye kabul etmemesi gibi bir durum ortaya çıkabilir mi? Olamam. Bu nedenle belediyemizin kapısı açık. Ancak buna rağmen hâlâ belediyeden endişe duyduğu için bir kamu kurumuna ya da işletmeye girmekten imtina eden vatandaşlar var. Çünkü bu şekilde algılanıyor. Bu her zaman böyleydi. Halen Belediyeye gelmekte zorluk çeken vatandaşlarımız varsa onlara 'Siz gelmeyin, biz size geliriz' diyoruz. Kimsenin bu şehrin belediyesine, belediye başkanına ulaşamadığını söylemesini istemiyoruz. Bakın burada bir protokol yok. İsteyen herkesle tanışırım. Herkes buraya gelip sorunlarını dile getirebilir. Kamu kurum ve kuruluşlarının millete hizmet etmekle yükümlü, asıl sahibi oldukları yerler olduğunu anlatmak, vatandaşların ulaşımını kolaylaştırmak için bu kararı aldık. Bu uygulamayı haftada en az bir gün yapacağız. Çünkü Nevşehirli bize mükemmel bir itibar kazandırdı. Dönüşü onurlandırdı. Çocuklarını, kardeşlerini koruyan bir şehre karşı onların yanında olduğumuzu göstermeliyiz.” dedi.
Arı, gazetecilere yaptığı açıklamanın ardından kendisiyle görüşmek isteyen tüm vatandaşlarla sohbet ederek onların istek, öneri ve şikayetlerini dinledi.
Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir