Pınarbaşı'nda seçim iptal edildi… Genç: “Kanunla darbe yapılıyor” – Son Dakika Siyasi Haberler

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) da CHP'nin iptal kararı isteyen başvurusunu reddetti. Dolayısıyla seçimlerin 2 Haziran'da tekrarlanması kararı kesinleşti.

Cumhuriyet'e konuşan CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, şunları söyledi: “Pınarbaşı annemin memleketidir. O gece oradaydım. 2019 seçimlerinde bazı sorunlar yaşandı ve MHP kazandı. En son 1989 yılında belediyeyi kazandık. Seçimin başından sonuna kadar öndeydik. Aramızdaki fark hiçbir zaman 300 oyların altına düşmedi. Sonuç olarak seçimi 328 oyla önde tamamladık. İtiraz ettiler ve 14 oy sandığının açık olduğunu iddia ettiler. Oylar yeniden sayıldı ve fark hâlâ aynıydı. İmzalanan raporda tüm tarafların imzaları yer alıyordu. Hiçbir hukuka aykırılık yoktu. “Anketlerden çıkan her şey sayılmalıdır” dedi.

“Karar siyasidir”

Pınarbaşı halkının iradesinin gasp edildiğini belirten Genç, şöyle konuştu: “Alınan karar siyasidir ve yanlıştır. Biz her zaman 'Milletin egemenliği esastır' diyoruz ama hukuk istismar edilerek darbe yapılıyor. Oradaki seçimleri daha büyük bir farkla kazanacağız. “Pınarbaşı halkı zaten belediye başkanını seçmişti” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir