Ripple (XRP) CEO'su Dogecoin (DOGE) yatırımcılarını kızdırdı.

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, CoinDesk'in Consensus 2024 etkinliğinde sahneye çıktı. XRP yöneticisi konuşmasının bir bölümünde memecoinleri eleştirdi ve Dogecoin (DOGE) hakkındaki görüşlerini paylaştı. Garlinghouse'un görüşleri sosyal medyada tartışmalara neden oldu.

Ripple CEO'su, kripto para birimlerinin sadece spekülasyon değil, gerçek dünyaya faydalar sunması gerektiğini vurguladı. Ünlü isim, piyasa değeri en yüksek memcoin olan DOGE'nin popüler olmasına rağmen net bir kullanım alanının bulunmadığı görüşünü paylaştı. Garlinghouse, önemli bir Dogecoin projesinin devam edip etmediği sorusunu gündeme getirdi:

“Dogecoin'in sektör için iyi bir şey olduğunu düşünmüyorum, Dogecoin karşıtı değilim ama kullanım durumunun ne olduğunu bilmiyorum.”

Ripple yöneticisi, Dogecoin'in değerinin büyük ölçüde Elon Musk gibi ünlü kişiler sayesinde arttığına ve köpek temalı kripto para biriminin spekülasyonun ötesinde gerçek bir değer üretmediğine inanıyor.

DOGE topluluğundan tepki

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse sektöre yönelik eleştirilerini ve görüşlerini yalnızca Dogecoin ile sınırlamadı. Garlinghouse, birçok blockchain projesinin er ya da geç insan hayatına dokunması gerektiğini ve spekülasyon yerine pratik kullanımlara odaklanmaları halinde sektörün geleceğinin daha parlak olacağını savunuyor.

XRP yöneticisinin Dogecoin'e yönelik eleştirisi sosyal medyada DOGE topluluğundan büyük tepkiyle karşılandı. Dogecoin yatırımcıları hayran oldukları kripto paranın kullanım alanlarının artacağını ve DOGE'nin piyasa değerinin bir gün Ripple'ın XRP tokenını bile geçeceğini ifade etti.

Brad Garlinghouse bu yılın başlarında Davos'ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu'nda da benzer eleştirilerde bulunmuştu. Dogecoin'in ana geliştiricilerinden Billy Markus, XRP yöneticisine köpek temalı memecoin'in Bitcoin ile benzer işlevselliğe sahip olduğu yanıtını verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir