Ripple (XRP), SEC'in milyarlarca dolarlık talebine direndi

Sınır ötesi ödeme protokolü Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) blockchain şirketine 2 milyar dolar para cezası uygulama talebine, cezanın 10 milyon doları aşmaması gerektiğini söyleyerek karşı çıktı.

Ripple Labs, SEC'in federal bir hakimden şirkete yaklaşık 2 milyar dolar para cezası verilmesi talebine itiraz eden yeni bir başvuruda bulundu. zıt. Ripple, mahkemeyi SEC'in ihtiyati tedbir, tazminat ve önyargılı menfaat taleplerini reddetmeye çağırdı.

Ripple ayrıca mahkemenin 10 milyon doları aşmaması gereken daha makul bir para cezası vermesi gerektiğini de söyledi. Belgede şu ifadeler yer aldı:

“Ripple'ın gelecekte bu kurallara uyma niyeti var ve bunu yapmak için her türlü teşvike sahip. SEC'in acımasız çözüm taleplerinin kanunda veya prensipte hiçbir temeli yok.”

Avukatlar, SEC'in mahkemeden Ripple'ın 876 milyon dolar tazminat, 198 milyon dolar duruşma öncesi faizi ve 876 milyon dolar para cezası ödemesini istediğini belirtti. Toplamda miktar neredeyse 2 milyar dolara ulaştı.

Ripple talep edilen cezanın miktarını neredeyse bir ay önce açıklamıştı. 25 Mart'ta Ripple Labs'ın baş hukuk sorumlusu Stuart Alderoty, SEC'in federal bir yargıçtan blockchain şirketine bu tür yaptırımlar uygulamasını istediğini duyurdu. Avukat, SEC'in Ripple'ı ve kripto para endüstrisini cezalandırmaya ve korkutmaya kararlı olduğunu söyledi.

Yeni belgelere göre Ripple, cezayı “mantıksız” olarak nitelendirdi ve 10 milyon doların gerçek gelirinin bir kısmını yansıtan gerçek miktar olduğunu söyledi. Ripple, belgede paylaşılan gerçek yüzdeyi gizledi.

Açıklamada ayrıca, bu tutarın “hem yüzde hem de dolar tutarı açısından, kusurlu bir zihinsel durumun olmadığı ve başkalarına ciddi bir zarar verme veya zarar verme riskinin olmadığı karşılaştırılabilir dijital varlık durumlarıyla orantılı olacağı” vurgulanıyor.

Kaynak: Stuart Alderoty

Ripple'ın avukatı, davada pervasızlık veya dolandırıcılığa ilişkin herhangi bir iddia veya bulgunun bulunmadığını belirtti.

Ayrıca hukuk yetkilisi, Ripple'ın “önemli” konularda kazandığına inanıyor ve hakimin davanın nihai çözümüne adil bir şekilde yaklaşacağını umuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir