Süleymanpaşa ilçesinde seçim krizinin belgesi vardı: “Listede değişiklik oldu” – Son Dakika Siyasi Haberler

31 Mart yerel seçimlerinin ardından meclis adayı olarak seçilen üyeler sertifikalarını almaya başladı. Seçimler sonunda 19 CHP meclis adayı ve 9 AK-MHP parti adayı Süleymanpaşa belediye meclisine girmeyi başardı.

CHP Süleymanpaşa belediye meclisi aday listelerinde ilginç bir olay yaşandı. CHP'nin YSK'ya ilettiği listede 19'uncu sırada yer alan adayın istifasının ardından yeni liste hazırlandı.

Yeni listede eski jandarma komutan yardımcısı emekli albay yer alıyor Kamuran Ersan20. sıradan 19. sıraya yükselmeyi beklerken 27. sıradan bir aday 19. sıradan girilerek YSK'ya bildirildi. Bu duruma tepki olarak Kamuran Ersan, YSK'ya şikayette bulundu.

“GÜZEL BİR KAMPANYA YÜRÜTÜYORUM”

Konuyu Yüksek Seçim Kurulu'na şikayet eden Ersan, şunları söyledi: “Bu dönem yerel ve idari seçimlerde meclis üyesi olmak için başvurdum. 20'nci oldum. Bu dönemde çok çalıştım, iyi bir kampanya yürüttüm. Ancak Kendisini seçim belgesi töreninde gördük. Aday 19'uncu sırada.” İstifa etmişti ve onun yerine adayı 27. sıradan 19. sıraya taşıyan bir liste oluşturuldu. Avukat değilim ama yerel yönetim seçimleriyle ilgili 14. ve 16. maddeler uyarınca istifa eden adayın seçmen belgesi almaması gerektiğini biliyorum.Aday 20 Şubat'ta listedeydi.

10 gün sonra başka bir grafikte 27. sıradan 19. sıraya yükseldi. Sıralamanın nasıl yapıldığını bilmiyorum. Bu partinin takdiridir. Bu hatanın düzeltilmesi için YSK'ya başvurdum. Bundan sonra kanunun ne dediği benim için önemli. 27. sıradaki adayın kim olduğunu bilmiyorum. “Bir hata yapılmıştır, bu hatanın düzeltilmesi için hukuki süreci takip edeceğim” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir