Tekin Kartal'a Barselona'da suikast: Mafya çatışmasında öldürüldü, kışlada anıldı – Son Dakika Dünya Haberleri

Diyarbakır Silvan doğumlu Tekin Kartal adlı Türk vatandaşının İspanya'da silahlı saldırı sonucu hayatını kaybettiği bildirildi.

Henüz yakalanamayan kimliği belirsiz bir kişinin kafasına saldıran Tekin Kartal'ın olay yerinde hayatını kaybettiği bildirildi.

Soruşturmaya katılan kaynaklara göre Kartal, “Avrupa çapında, özellikle Birleşik Krallık'ta eroin ve kokain kaçakçılığı yapan bir mafyanın lideri.” Öyle olduğu belirtildi.

Kartal'ın Almanya'dan geldikten sonra kentte, öldürüldüğü yere yakın bir otelde kalacağı belirtildi. “Avrupa'nın çeşitli yerlerinde kontrol ettikleri eroin ve kokain kaçakçılığıyla ilgili bir iş toplantısı için Barselona'ya taşındı ve onu satan ve rakiplerine ifşa eden bir adam tarafından ihanete uğradı.” Bu belirtildi.

OLAYLARDAN SADECE BİRİSİ

İspanyol basınının bazı kaynaklardan edindiği bilgilere göre, toplantının amacı biri Tekin Kartal'ın kontrolündeki, diğeri Türk kökenli iki mafya grubu arasında uzlaşma sağlamaktı.

İspanyol basını, “Kartal'ın idamı düşmanları tarafından gerçekleştirildi” ve bu olay “Başrol oyuncusu Kartal'ın Barselona'da öldürüldüğü olay, Türk mafya gruplarının silahlarla çatıştığı olaylardan sadece bir tanesi.” Öyle olduğunu yazdı.

İspanyol Katalonya topluluğunun (Mossos d'Esquadra) polis teşkilatından organize suç uzmanları, “Bu suikastın sonuçları olacağını söylediler ama bunun uluslararası ölçekte yürütülen bir savaş olduğu için sonuçlarının İspanya'da olmayacağına inanıyorlardı.” belirtildi.

“Katalan polisi soruşturmaları artık kimin ateş açtığına ve her şeyden önce emri kimin verdiğine odaklanıyor.” Bunu yazan İspanyol basını şunları kaydetti:

“Avrupa'nın diğer polis güçleri, Interpol ve Europol ile işbirliği içinde soruşturma mekanizması halihazırda faaliyete geçirilmiştir. Aynı zamanda Katalan polisinin merkezi birimleri, Diyarbakır mafyasının Katalonya'daki ve özellikle de Katalonya'daki uzantısını araştırıyor. yolun ortasında öldürüldü. Görgü tanıkları, beş el ateş edildiğini ve “La Mina yönüne doğru kaçan bir adam gördüklerini” duydu.

ASKERİDEN 'TEKİN KARTAL'A SELAM

Öte yandan Türk Silahlı Kuvvetleri'ne bağlı bir askeri birlik tarafından Tekin Kartal'ın “anısına” video çekildiği ortaya çıktı. 10 Haber'in ilgili haberinde komando sayılan askerlere “Yaşamak direnmektir Tekin Kartal” komutları okutulduğu görülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir