Tugay: Tarımımıza gerekli desteği vereceğiz – Son Dakika Türkiye, Cumhuriyet Ege Haberleri

Fuarlar şehri İzmir, zeytin, zeytinyağı ve kahve tutkunlarını buluşturacak iki fuara ev sahipliği yapıyor. İZFAŞ tarafından 23-25 ​​Mayıs tarihleri ​​arasında düzenlenen 11. OLIVTECH – Zeytin, Zeytinyağı, Süt Ürünleri, Şarap ve Teknolojileri Fuarı ve 23-26 Mayıs tarihleri ​​arasında İZFAŞ işbirliğiyle düzenlenen ikinci İzmir Kahve Fuarı – Kahve, Ekipmanları Fuarı ve kahve sarf malzemeleri fuarı İZFAŞ ve TACTFAIR Fuar İzmir'de başladı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Ev sahipliğini Cemil Tugay'ın yaptığı açılış törenine, İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener, Ege Bölgesi Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Hakan Ürün, İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Güngör Şarman, Ulusal Ticaret Odası Başkanı katıldı. Zeytin ve Zeytinyağı Meclisi Dr. Mustafa Tan, Urla Selçuk Balkan Belediye Başkanı, Ticaret Bakanlığı temsilcileri, sektör temsilcileri ve bürokratlar katıldı.

TUGAY: TÜRKİYE'NİN İZMİR'DEN BÜYÜK BEKLENTİLERİ VAR

Merhum İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina'nın “İzmir fuarların ve kongrelerin şehri olacak” sözünü hatırlatan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, İzmir'in fuarcılıkta Türkiye'nin lider şehri olduğunu söyledi. Tugay, şunları söyledi: “Bu fuar bizim için de çok değerli ve Türkiye'nin İzmir'den beklentileri gerçekten çok yüksek. “İzmir Ticaret Odamız, Ege Bölgesi Sanayi Odamız, İzmir Ticaret Borsamız, Ege İhracatçı Birliklerimizin Bakanlığımızdan sağladığı destek ve Bakanlığımızın çalışmalarıyla bu beklentileri karşılamak üzere bu yolda yürümekten gurur duyduğumuzu ifade etmek isterim. İZFAŞ” dedi.

“Bu yolda kararlılıkla çalışacağımızı bilin”

Başkan Tugay, sektörün zeytin ve zeytinyağına yönelik çalışmalarını memnuniyetle takip ettiğini kaydederek, şöyle konuştu: “Belediye olarak üreticilerimize destek olmak için her geçen gün daha fazla çaba harcamaya ve bu tür organizasyonlarda üzerimize düşeni yapmaya kararlıyız. Akdeniz'in zeytin ağaçları arasında yaşamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Her geçen gün daha çok zeytin ağacımız oluyor, ülkemizde daha çok zeytin üretiliyor. Ancak kaliteli ürün üretmek, üretim kapasitesini artırmak, ürettiğimizi markalaştırmak ve bu markaları dünyaya sunmak için hepimizin elimizden geleni yapmamız gerekiyor. Bu görev de yerel yönetimlere düşüyor. Tarımsal hizmetler departmanımız, şirketimiz İZTARİM, yeni kurduğumuz kırsal bölge planlama departmanımız ve burada İZFAŞ'ımızın katkılarıyla tarımımıza gerekli desteği sağlayacağız. Her ticari fuar bir öncekinden daha kapsayıcı ve ilgi çekici olmalıdır. Örnek almamız gereken yurt dışındaki fuarları daha detaylı inceleyip, onlardan neler alabileceğimizi görmeliyiz. “Bu yolda kararlılıkla çalışacağımızı bilin” dedi.

ÖZGENER: OLIVTECH İHRACAT HEDEFİNE BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK

İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener ise şunları söyledi: “Sektör olarak köklü bir geçmişe ve potansiyele sahip olan Olivtech'in uluslararası tanıtımına büyük önem veriyoruz ve nitelikli yabancı ziyaretçilerin de ülkemize geleceğine inanıyoruz. Organizasyonumuzu bir üst seviyeye taşımak. İlimizdeki fuar organizasyonunun gelişimi sadece katılımcı sayısına bakılarak değerlendirilecek bir şey değil, fuarın kalitesi de en az katılımcı yoğunluğu kadar önemli. “Olivtech de bu hedefe büyük bir katkı sağlayacak” dedi.

ÜRÜN: FUARLAR ZENGİNLİĞİMİZİ GÖSTERİYOR

Ege Bölgesi Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Hakan Ürün, zeytinin doğal ilaç olduğunu hatırlatarak, “Üreticilerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. EBSO olarak üreticilerimizin lider çözüm ortağı olmaya çalışıyoruz. dedi.

ŞARMAN: POTANSİYELİMİZ ÇOK ÇOK

Bilimin, yenilikçiliğin ve karşılıklı fikir alışverişinin sektör için öneminin altını çizen İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Güngör Şarman, şunları söyledi: “Hepimizin amacı üretimi ve ihracatı artırmak, döviz kazandırmaktır. ülkemize. “200 milyondan fazla ağacın varlığıyla büyük bir potansiyele sahip olduğumuza inanıyorum” dedi.

TAN: ÇOK ÖNEMLİ BİR FUAR

Ulusal Zeytin ve Zeytin Konseyi Başkanı Dr. Mustafa Tan, şunları söyledi: “Bu fuar sıradan bir fuar değil. On birinci kez düzenlenen çok önemli bir fuar. Sektörün yol haritasının çizildiği, bugününün, geçmişinin ve geleceğinin değerlendirildiği çok değerli bir buluşma platformu” dedi.

TUGAY, ZEYTİNYAĞI ENVANTERİNİ ÇIKARACAĞINI SÖYLEDİ

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Açılışın ardından Cemil Tugay, beraberindeki heyetle OLIVTECH katılımcılarını ziyaret etti. Akhisar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Alper Alhat, günün anısına Başkan Tugay'a hediye takdim etti. Başkan Tugay da zeytinyağının tadına baktı. Ayrıca İzmir'deki zeytinyağı üreticilerinin envanterini oluşturacaklarını söyledi.

Tugay daha sonra 2. İzmir Kahve Fuarı Kahve, Kahve Ekipmanları ve Sarf Malzemeleri Fuarı'nı ziyaret etti. İzmir kahvesi ikram edilen Belediye Başkanı Tugay'a, fuar ziyareti sırasında kahve fabrikasının kurucusu eğitmen Şerif Başaran tarafından kahve hakkında bilgi verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir