Vali Yardımcısı Sezgin'in Kemer Belediyesi Kültür Evi'ni ziyareti – GÜNDEM

Antalya Vali Yardımcısı Yalçın Sezgin, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'nun girişimleriyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda açılışı yapılan Kemer'in ilk kültür evi olan Kemer Belediyesi Kültür Evi'ni ziyaret ederek incelemede bulundu.

Bu yıl altıncısı düzenlenen Akra Gran Fondo yarışı için Kemer'e gelen Antalya Vali Yardımcısı Yalçın Sezgin, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'nun davetlisi olarak Kemer Belediyesi Kültür Evi'ni ziyaret etti.

Vali Yardımcısı Sezgin'e yapılan incelemeye, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Jandarma Komutanı Ömer Seyhan, Kemer Belediye Başkan Vekili Mehmet Derya Baytekin, Kemer Kent Meclis Üyesi Cansın Efir, İl Gençlik Müdürü ve Antalya Spor Yavuz Gürhan, Kemer İlçe Gençleri katıldı. Spor Direktörü Kamil Bozkurt'a ise BHM Otel İşletmeciliği Başkanı Haydar Barut eşlik etti.

Liman Caddesi 85 ada 18 ada üzerinde daha önce jandarma karakolu olarak kullanılan Kemer Belediyesi Kültür Evi'nin tarihine ışık tutan belge, fotoğraf, obje ve objeleri inceleyen Vali Yardımcısı Sezgin, yetkililerden bilgi aldı. Başkan Topaloğlu ve yerel tarihçi Kültür Evi Müdürü Ramazan Kar.

İncelemenin ardından açıklama yapan Vali Yardımcısı Sezgin, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'nun tarihe ışık tutan ve tarihi mirasın gelecek nesillere aktarılması açısından önemli olan Kemer Belediyesi Kültür Evi'ni hayata geçirmesinden mutluluk duyduğunu söyledi.

Vali Yardımcısı Sezgin, Kemer Belediyesi Kültür Evi'ni, Türk tarihinin ve ecdadımızın tecrübelerinin geleceğe taşınması açısından değerli bir unsur olarak gördüğünü ifade ederek, şöyle konuştu: “Kültürevi ziyaretimizde, Çocukluğumuzda gördüğümüz ve bizden önce yaşayan atalarımızın kullandığı eşyaların yer aldığı bu binanın kapasitesinin daha da güçlendirilmesi umulmaktadır.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Antalya Vali Yardımcısı Yalçın Sezgin ve diğer misafirlerin Kemer Belediyesi Kültür Evi'ni çok takdir ettiğini belirterek, şunları söyledi: “Buranın inşasında en büyük emek Kültür Evi sorumlusu Ramazan Kar'ındır. Vali Yardımcımız,

BHM Otel İşletmeciliği Başkanı Haydar Barut ve diğer misafirlerimiz çok memnun kaldılar. Buranın Kemer'e kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Kemer Belediyesi Kültür Evi'nde anı defterinin imzalanmasının ardından Vali Yardımcısı Sezgin, Başkan Topaloğlu ve beraberindeki heyetle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir