2016 Bitcoin'de tekerrür edecek mi? Gösterge fiyatı nedir?

Kripto para tüccarlarına göre Bitcoin (BTC), 2016 Bitcoin halving'ini takip eden aynı yolu tekrarlıyor; bir gösterge yerel en düşük seviyeye yaklaştığını, diğeri ise bu döngünün “zirvesi” sırasında 350.000 dolara ulaştığını gösteriyor.

Kripto para tüccarlarına göre Bitcoin (BTC), 2016 yarılanmasından sonra izlediği yolu tekrarlıyor. Bir veri, BTC fiyatının yerel en düşük seviyesine yaklaştığını gösterirken, bir diğeri bu rallinin “zirvesi” olarak 350.000 dolar seviyesini işaret ediyor.

Analist Rekt Capital, 11 Mayıs'ta X'te yayınlanan bir blog yazısında, “Bitcoin, 2016'daki öyküsünü mükemmel bir şekilde tekrarladı ve halving sonrasındaki üç haftalık dönemde mevcut yeniden birikim aralığının alt kısmının altına olumsuz bir fitil sağladı” dedi.

Rekt, döngünün bu noktasındaki birikim alanının 61.081 doların altında olduğuna inanıyor. CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin şu anda 60.901 dolardan işlem görüyor.

Kaynak: Rekt Capital

Ek olarak Rekt, Bitcoin'in şu anda “yarılanma öncesi geri çekilme” aşamasında olduğuna ve Bitcoin'in 2016 yarılanmasından sadece altı ay sonra, 30 Aralık'ta %48 artışla 973 dolara yükseldiğine dikkat çekti.

Ancak Cane Island Alternative Advisors'ın kurucusu ve yatırım yöneticisi Timothy Peterson'a göre, Bitcoin'in tüm zamanların en yüksek seviyesinden (ATH) uzaklaşırken zirveden dibe doğru düşüşü daha iddialı bir hedefe işaret ediyor.

Grafiğe atıfta bulunan Peterson, Bitcoin fiyatının 2025'in başlarına kadar neredeyse altı kat artabileceğini öngördü.

11 Mayıs tarihli bir yazıda

Peterson, “Tarihe dayanarak bu boğa piyasasının Ocak 2025'te sona ereceğini söyleyebiliriz” diye ekledi.

Kaynak: Timothy Peterson

Daan Crypto'daki tüccarlara göre 100 günlük hareketli ortalama, Bitcoin'in yerel düşük seviyeler etrafında “seyredebileceğini” de gösteriyor.

İle ilgili: Ünlü analist: Bitcoin'deki tehlike bu tarihte sona erecek

11 Mayıs'taki bir gönderide Daan, Ocak ayında 11 spot Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) onaylanmasının ardından görülen benzer dizilişle paralellikler kurarak kilit alanı vurguladı. Sadece bir ay sonra, 25 Şubat'ta BTC %32 artışla 51.730 dolara yükseldi.

Bu yazı yatırım tavsiyesi veya tavsiyesi içermemektedir. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir ve okuyucular karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir