Bitcoin ETF'lerinden 2 haftada 1,3 milyar dolarlık çıkış görüldü

Bitcoin'in (BTC) fiyatı düşmeye devam ederken, ABD'deki spot Bitcoin Borsa Yatırım Fonlarından (ETF'ler) çıkışlar son iki hafta içinde 1,3 milyar dolara ulaştı.

Farside Investors'ın verilerine göre, Bitcoin ETF'lerine yönelik toplam çıkışlar son iki haftada 1,298 milyar dolara ulaşırken, aynı dönemde Grayscale çıkışları 517,3 milyon dolarla başı çekti.

BlackRock'un Bitcoin ETF'si iyi performans gösteren tek fon oldu ve son iki hafta içinde 43,1 milyon dolarlık giriş elde etti.

Bitcoin ETF'leri son altı günde 900 milyon dolar değer kaybetti. Kaynak: FarSide

TradingView verilerine göre, aynı dönemde Bitcoin fiyatı 10 Haziran'daki 69.476 dolardan 61.359 dolara düşerek %11,6 düştü.

Spot Bitcoin ETF'lerine yapılan son çıkışlar, BTC yatırım araçlarının 24 Nisan ile Mayıs başı arasında toplam 1,2 milyar dolardan fazla net çıkış gördüğü Nisan ayından bu yana en kötü çıkışlar oldu.

Dijital varlık ticareti şirketi ZeroCap'in baş yatırım sorumlusu Jonathan de Wet, Cointelegraph'a yaptığı açıklamada, kripto para piyasasının daha geniş anlamda “kanaması” nedeniyle Bitcoin fiyatının Mt. Gox'ta olduğunu ve önümüzdeki dönemde 57.000 dolar civarındaki “ana destek” seviyesine düşmesini beklediğini söyledi. alacaklılarından gelecek geri ödemeler nedeniyle önümüzdeki haftalarda.

De Wet, “BTC ve ETH, sırasıyla 63.000 ve 3.400'deki temel destekle piyasanın geri kalanı göz önüne alındığında şaşırtıcı derecede iyi bir performans sergiliyor ve hala son birkaç aydır bulundukları fiyat aralığındalar.” dedi.

İle ilgili: Bitcoin'in düşüşü uzun vadeli yatırımcıları perişan etti

Çok sayıda piyasa yorumcusu, ciddi bir aşağı yönlü baskının yolda olduğuna dair endişelerini paylaştı. Bu baskı, Alman hükümetinin Bitcoin satışlarından ve alacaklıların geri ödemeleri nedeniyle yaklaşık 9 milyar dolar değerindeki BTC Mt. Gox'tan kaynaklanıyor.

de Wet, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri Monte. Gox, uzun vadeli yükseliş görünümünü sürdüreceğini ancak alacaklı geri ödemelerinden kaynaklanan satış baskısı nedeniyle önümüzdeki hafta daha da düşeceğini söyledi.

“Orta ve uzun vadede ETH ETF'nin 2024'ün sonuna doğru başlatılması bekleniyor.” […] “2025'teki gerçek gevşeme öncesinde beklenen gevşeme eğilimi göz önüne alındığında yapıcıyız.”

Ancak bazı analistler Mt. Gox, alacaklılardan gelen geri ödemelerin etkisinin beklendiği kadar kötü olmayabileceğini söylüyor.

eToro pazar analisti Farhan Badami, Cointelegraph'a Bitcoin'in “ileriye dönük” olarak değerlendirilebileceğini ve fiyatları genellikle büyük piyasa olaylarına göre değerlendirdiğini söyledi.

Badami, Bitcoin fiyatının önümüzdeki haftalarda istikrar kazanmasını ve önümüzdeki aylarda tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükselmeye devam etmesini beklediğini söyledi.

Önümüzdeki birkaç hafta içinde 60-70 bin dolar civarında olmamız mümkün.”

X Alev Salonu: Ethereum'un Son Geri Çekilişi Bir Hediye Olabilir: Dynamo DeFi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir