Forbes en zenginleri açıkladı! Damat Selçuk Bayraktar ilk kez listede – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Dünyaca ünlü Forbes dergisi bugün web sitesinde dünyanın en zengin insanlarının listesini yayınladı. Listede Türkiye'den 23 erkek ve 4 kadın yer aldı.

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Ülker, Türkiye'nin dolar milyarderleri listesinde ilk sırada yer alıyor. Ülker'in servetinin bir yılda 19 milyon dolar azalarak 5 milyar dolar olarak kayıtlara geçtiği iddia edildi.

Listenin ikinci sırasında 3,7 milyar dolarlık varlıklarıyla İpek Kıraç yer alırken, üçüncü sırada ise 3,6 milyar dolarlık varlıklarıyla Semahat Sevim Arsel yer alıyor.

Kazancı Holding Başkanı Şaban Cemil Kazancı ise 3,3 milyar dolarlık varlıklarıyla dördüncü sırada yer aldı. Mustafa Rahmi Koç ise 3,2 dolarla beşinci oldu.

BAYRAKTAR DA LİSTEDE

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı Selçuk Bayraktar ve kardeşi Haluk Bayraktar da ilk kez Forbes milyarderleri listesine girdi.

Baykar Teknoloji Başkanı 44 yaşındaki Selçuk Bayraktar, 1,2 milyar dolarlık servetiyle Türkiye'nin en zengin 24'üncü, dünyanın ise 2 bin 410'uncu en zengin insanı oldu. Selçuk Bayraktar, 2022 yılında Türkiye'nin vergi sicil sahibi oldu.

45 yaşındaki Haluk Bayraktar, 1,1 milyar dolarlık servetiyle Türkiye'nin en zengin 27'nci, dünyanın ise 2 bin 545'inci en zengin insanı oldu.

Geçen yıl milyarderler listesinde yer alan Turgay Ciner ve Hanifi Öksüz bu yıl listede yok.

Türk milyarderlerin listesi ve servetleri şöyle:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir