Hava Durumu Uyarısı: Sıcaklık 40 dereceyi aşacak! 6 Haziran 2024 hava durumu raporu… Bugün hava nasıl olacak? – Türkiye'den son dakika haberleri

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son değerlendirmelerine göre: Ülkemizin kuzey, orta ve batı kesimleri parçalı ve yer yer çok bulutlu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Edirne, Kırklareli, Bilecik, Kütahya, Afyonkarahisar, Eskişehir , Çankırı, Çorum, Artvin, Erzurum Ardahan ve çevresi ile Ankara'nın kuzey ve batı kesimlerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar, diğer kesimlerde ise hafif bulutlu ve açık bir havanın beklendiği tahmin ediliyor. Orta Karadeniz kıyılarında zaman zaman sis ve sis bekleniyor. Ege kıyıları ve güney Marmara'da toz taşınımının görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor. Ülkemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey yönlerden, bazen orta şiddette esecek.

Havanın parçalı ve çok bulutlu, Edirne, Kırklareli ve Bilecik çevrelerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. Güneyde ise toz taşınması bekleniyor.

DÜZENLE 20°C, 34°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İSTANBUL 21°C, 30°C

Parçalı bulutlu

KIRKLARELİ 20°C, 32°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KOCAELİ 21°C, 31°C

Parçalı bulutlu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir