İzmirliler milli heyecanı dev ekranlar önünde yaşadı – GÜNDEM

Türk Milli Futbol Takımı'nın Almanya'da düzenlenen Avrupa Şampiyonası'nın ikinci maçında Portekiz'le karşılaşması İzmir'de heyecan yarattı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay'ın İzmirli taraftarlara “Milli takım sahada, İzmirliler bir arada” sözleriyle anons yapmasının ardından Karşıyaka Zühtü Işıl ve Alsancak Gündoğdu meydanları ile Göztepe Denizatı Parkı'na dev ekranlar kuruldu. Her biri takımına bağlı ancak tek bir yıldız gibi birleşen binlerce taraftar, ekranların önünde milli takıma destek verdi. İlk maçını Gürcistan'a karşı 3-1'lik net galibiyetle tamamlayan milli takım, Portekiz'e ise 3-0 yenildi. Tüm gözler grubun son maçı olacak Çek Cumhuriyeti testinde.Eski Bakan Kasapoğlu'nun da gözü büyükşehir belediyesinin ekranlarındaydı
İzmirliler, aileleri ve sevdikleriyle birlikte sahalara koşarak Portekiz maçını izlerken renkli görüntüler yaşandı. Eski Gençlik ve Spor Bakanı ve AK İzmir Milletvekili Mehmet Kasapoğlu da Alsancak Gündoğdu Meydanı'nda görev aldı. Ayrıca İzmir halkı Büyükşehir Belediyesi'nin sunduğu hizmetten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.“İzmir Atatürk'ün Şehri”
İzmirli Niyazi Görkem Peksümeroğlu ise şunları söyledi: “3-0 kaybettik, bugün performansımız pek iyi değil. Ancak bu imkanı sağladığı için belediyemize teşekkür ediyoruz” dedi.
Cüneyt Güleç, şunları söyledi: “Başlangıcımız hataydı, yanlış takımla başladık. Üzgünüz. Bu maçı kazanabilirdik. “Çek Cumhuriyeti ile oynayacağımız maçta işi bitireceğiz” dedi.
Avrupa Şampiyonası'nın İzmir'de heyecan yarattığını belirten Mehmet Güleç, şöyle konuştu: “İyi bir takımımız var. Biz 3-0 kaybeden bir takım değiliz. Bugün iyi oynamadık. İzmir Atatürk'ün şehridir. İzmir'in nasıl bir şehir olduğunu herkes biliyor. “Belki de kupayı alabiliriz, asla bilemezsiniz” dedi.
Futbolsever Hatice Özyorulmaz ise şunları söyledi: “Karşıyaka, Alsancak ve Göztepe'ye bu coşkuyu kazandıran İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür ediyorum. Çok güzel bir program. “Keşke kazanabilseydik” dedi Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir