JPMorgan, Bitcoin ETF'deki varlıklarını duyurdu

ABD'li finans devi JPMorgan Chase, Grayscale, ProShares, Bitwise, BlackRock ve Fidelity tarafından ihraç edilen Bitcoin (BTC) borsada işlem gören fonlara yatırım yaptığını duyurdu.

JPMorgan Chase, 10 Mayıs'ta ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) yaptığı başvuruda ProShares Bitcoin Strateji ETF'sinin (BITO), BlackRock'un iShares Bitcoin Trust'ının (IBIT), Fidelity'nin Wise Origin Bitcoin Fonu'nun (FBTC) yaklaşık 760.000 dolar değerinde hisseye sahip olduğunu bildirdiğini söyledi. Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) ve Bitwise Bitcoin ETF hisseleri. Ek olarak banka, kripto ATM sağlayıcısı Bitcoin Depot'tan yaklaşık 47.000 dolar değerinde 25.021 hisse satın aldığını duyurdu.

Bu durum Wells Fargo'nun Grayscale ve ProShares Bitcoin ETF'lerine ve Bitcoin Depot'a yatırım yaptığını duyurmasıyla aynı gün meydana geldi. Susquehanna International Group, 7 Mayıs'ta 2024'ün ilk çeyreğinde 1 milyar dolardan fazla değerinde spot kripto para birimi ETF hissesi satın aldığını bildirdi.

JPMorgan Chase, kontrolü altındaki yaklaşık 2,6 trilyon dolarla ABD'nin en büyük bankasıdır. SEC, sunulan bilgilerin “doğru ve eksiksiz” olduğuna inanılmaması gerektiğini söyledi.

SEC, Ocak ayında spot Bitcoin ETF'lerinin ABD borsalarında listelenmesini ve ticaretini onayladı. Pek çok uzman, ajansın varlık yöneticisi VanEck'in spot Ether (ETH) borsa yatırım fonları talebine 23 Mayıs'a kadar karar vermesini bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir