Lösev yardımları kanser hastalarına çare – SAĞLIK

Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı LÖSEV, geleneksel olarak her yıl ramazan bayramı öncesinde lösemili ve kanserli çocuklara ihtiyaçları oranında “ödenmeyen özel ihtiyaç kredisi” ile destek oluyor.
LÖSEV Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı, “Önce Çocuklar İyileşsin” sloganıyla ramazan ayı boyunca hastalarına gıda kolisi dağıtırken, lösemi ve kanser tedavisi gören çocuk ve yetişkin hastaların tedavi masraflarını ve sosyal ihtiyaçlarını karşılıyor. fitre, fidye ve zekat bağışlarıyla.
Aylık düzenli nakit desteğinin yanı sıra 50.000 TL ile 30.000 TL arasındaki “Karşılıksız Özel İhtiyaç Kredisi” çekleri de bayram öncesi yüzlerce aileye ulaştırıldı. Geri ödemesiz özel ihtiyaç kredisi desteği Ankara, Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Antalya, Bartın, Batman, Bursa, Çankırı, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskisehir, Hakkari, İstanbul, İzmir, Kars başta olmak üzere Türkiye genelinde başladı. Kayseri, Kırşehir, Konya, Samsun, Şanlıurfa, Şırnak, Tokat, Van ve Zonguldak illerinde lösemi ve kanserden etkilenen yüzlerce aileye teslim edildi. Ramazan ayı boyunca LÖSEV'e kayıtlı binlerce aileye ihtiyaçları doğrultusunda “Sağlık Eğitim Bursu” ve “Aile Destek Hibesi” dağıtılacak. Anne Leyla Kuruağaç: “Sayenizde kendimizi yalnız hissetmiyoruz”
LÖSEV'in 50 bin TL yardım sağladığı Ankara'da yaşayan 7 yaşındaki Muhammed Ensari Kuruağaç'ın annesi Leyla Kuruağaç, yaşadıkları süreci şöyle anlattı; “2020 yılında Bitlis'te Muhammed'e lösemi teşhisi konuldu. Pandemi dönemi olması da bize çok zor şeyler yaşattı. Muhammed'in tedavisi için Ankara'ya taşınmak zorunda kaldık. LÖSEV ile devlet hastanesinde tedavi görürken tanıştık. LÖSEV bu süreçte hep yanımızda oldu. Muhammed Beşiktaşlı, Beşiktaş marşları onu heyecanlandırıyor. Zaman zaman arkadaşlarıyla oynuyor. Muhammed hevesli bir çocuktur ve sokak hayvanlarına çok meraklıdır. Özellikle masadan arta kalan kemikleri cebine koyuyor ve “Anne, bunları köpeklere verelim” diyor. Büyüyünce polis olmak istiyor. Şu anda Muhammed'in kontrolleri devam ediyor. 50 bin TL'lik çeki Muhammed için kullanacağız. LÖSEV'e ve tüm bağışçılara teşekkür ederiz. Sizler sayesinde kendimizi yalnız hissetmiyoruz.” Hastane odasında bayram ziyareti
LÖSEV'in kayıtlı hastalarına desteği bunlarla sınırlı değil. LÖSEV, LÖSANTE Çocuk ve Erişkin Hastanesi'nde tedavi gören lösemi ve kanser hastası çocuklara ve refakatçi annelere bayram tebrikleri dağıtıyor, bayramların acı-tatlı neşesini yaşamamaları için hastaneleri ziyaret ederek bayramlarını hastanelerde kutluyor ve onlara moral veriyor. hediyeler ve sürprizlerle dolu zorlu hemşirelik süreci. Hastaların evlerindeki alet ve mobilya ihtiyaçları belirlenerek bu eksiklikler giderilmektedir. Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir