Tekirdağ Valiliği'nden “Usulsüz İthalat İşlemi” Açıklaması – Son Dakika Türkiye Haberleri

Tekirdağ'da Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nde Rusya ve Ukrayna'dan 5 firmanın ithal ettiği 7 gemi mısır ve 3 gemi kano hazırlandığı, yanlış analiz raporlarının bakanlık sistemine yüklendiği ve gemilerin boşaltıldığı iddia edildi.

İddiaların bazı basın ve sosyal medyada yer almasının ardından Tekirdağ Valiliği, ilgili bakanlıktan müfettiş talep edildiğini ve Başsavcılığa suç duyurusunda bulunulduğunu belirten bir açıklama yaptı. Açıklamada şunlar belirtildi:

“İlimizle ilgili bazı basın organlarında ve sosyal ağlarda yayılan 'usulsüz ithalat işlemleri' suçlamasıyla ilgili haberlere karşı tavır alınması gerekiyordu. İlimizde meydana geldiği tahmin edilen kazaya ilişkin kurumlarımızca yapılan incelemelerin ardından tavır alınması gerekiyordu. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nden valiliğimize ulaşan, “Bakanlık müfettişliğinden derhal idari soruşturma yapılması istendi ve Tekirdağ Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunuldu. Tekirdağ Başsavcılığı ve bakanlık müfettişleri tarafından titizlikle yürütülen soruşturmaların sonuçları kamuoyuyla paylaşılacaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir